Sbírka trvala od začátku roku a byla prodloužena do konce února. Za tu dobu se tady podařilo nashromáždit a vytřídit na pět tisíc kusů od každého druhu obvazového materiálu v lékárničce. Sbírku uspořádala humanitární organizace ADRA. Akce se setkala s ohromným zájmem jednotlivců, firem a organizací. V rámci sbírky nyní funguje na dvě stě dvacet sběrných míst po celé republice.

Na Rakovnicku sbírku organizovala její rakovnická pobočka. Do sbírky se zapojily všechny základní školy v Rakovníku, ZŠ a MŠ Petrohrad, Střední průmyslová škola v Rakovníku a ISŠ na Jirkově.

Ostatní občané mohli lékárničky nosit do lékárny U Parku v Rakovníku, nebo například na obecní úřad v Lubné.

Vedoucí rakovnické pobočky Iveta Zelenková celou sbírku zhodnotila: „Nesmírně nás těší tak velký zájem. To, že neváhá okamžitě pomoci tolik lidí, hřeje naše vědomí. Děkuji jménem celé organizace všem, kteří nám pomohli. Děkuji i několika firmám na Rakovnicku, které se do projektu zapojily.“

Obvazový materiál poputuje do nemocnice v Keni, zejména na ambulanci keňského Itiba. Tady zdravotníci denně ošetřují mnoho úrazů a zejména popálenin.