Jedná se o uzavírku zmíněné silnice v úseku od křižovatky s ul. Kuštova po napojení na obchvat B2. Zde byla i z důvodu plynulosti silničního provozu pozměněna hlavní silnice. Podle slov rakovnické radnice by měla hlavní silnice vést opět stejně jako před uzavírkou.
O tom, že by neměla být silnice v pondělí otevřena, vedení radnice neuvažuje.

„V pondělí 1. června by měl v daném úseku proběhnout kontrolní den. Pokud zde nebudou zjištěny nějaké zásadní problémy, což se nepředpokládá, bude komunikace zprůjezdněna ještě během pondělního dne,“ nastníl bližší informace tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák. Silnice tak bude otevřena s týdenním předstihem, než se očekávalo. Jak nám sdělil sám místostarosta Rakovníka Jan Švácha, i jemu se zdála doba uzavírky zbytečně dlouhá.

„Byli jsme pozváni na jednání. Osobně jsem byl proti tak dlouhé době uzavírky. Nakonec mi bylo ale sděleno, že pokud vše půjde tak, jak má, může být silnice otevřena až o měsíc dříve. Nakonec to není o měsíc, ale o týden,“ nechal se slyšet Jan Švácha.

V součané době je stále platná uzavírka silnice na Rudu, a také v ulici Pražská v Lišanech. Prvně jmenovaná uzavírka by měla trvat až do konce srpna, v Lišanech skončí práce až v říjnu. „Vzhledem k objemu prací je uzavírka povolena až do konce října,“ vyjádřil se Jan Polák.