Kompletní uzavírka silnice by velmi zkomplikovala život nejen lidem, kteří mají poblíž silnice nemovitosti, ale také zemědělcům a vůbec všem řidičům, kteří do Rakovníka přijíždějí především z obcí ze severní části. Už nyní je doprava komplikovaná, kvůli výstavbě obchvatu u obce Krušovice, Krupé, Nesuchyně a také Řevničova.

„Kraj nám tu chtěl další kalamitní situaci,“ reagoval na posledním zasedání zastupitelů v rámci diskuze, kde právě dotaz na plánovanou uzavírku padl, starosta města Luděk Štíbr. Ten zároveň ubezpečil, že odbor dopravy dělá vše proto, aby k úplné uzavírce nedošlo dokud nebudou otevřené ostatní trasy v okolí města.

Jedna z budov Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku. V objektu čp. 95 se nachází sídlo vedení, oddělení historie a společenských věd a hospodářsko-správní oddělení.
Budova muzea ve Vysoké ulici dostane novou střechu

Vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu Rakovník František Fröhlich pak Rakovnickému deníku potvrdil, že zamítavé stanovisko odbor sepisuje a následně odešle.

„Úplná uzavírka je i vzhledem k dopravní situaci v okolí nemyslitelná. Jsou zde také majitelé nemovitostí, kteří by se nedostali do ke svým objektům. Kromě toho se také blíží žně,“ reagoval na dotaz vedoucí odboru František Fröhlich. Pokud by se měla silnice rekonstruovat, odbor dopravy bude požadovat po investorovi částečnou uzavírku, a to z výše zmíněných důvodů. Provoz by tak byl řízen přenosnými semafory.

Plot v Nádražní ulici v Rakovníku.
Plot v Nádražní ulici ještě chvíli zůstane