Vedení rakovnické nemocnice v čele s novým jednatelem Jaromírem Burešem chce udělat vše pro to, aby zde byla zachována gynekologie a dětské oddělení.

Tato dvě oddělení jsou v přímém ohrožení, a to kvůli ministerstvu zdravotnictví, které nedalo pojišťovnám doporučení uzavřít s nimi od nového roku smlouvu. Z dostupných informací je prý na samotných pojišťovnách, jak se v takových případech zachovají. „O proplácení péče budeme jednat přímo s pojišťovnami; máme zájem, aby tato oddělení v rakovnické nemocnici zůstala,“ řekl jednatel nemocnice Jaromír Bureš, jenž si dal za cíl stávající situaci řešit.

Jak jsme vás již dříve v Rakovnickém deníku informovali, nastanou v místním zdravotnickém zařízení změny, a to jak po stránce personální, tak systémové. Přímo s tím souvisí i otázka obsazení samotných primariátů. „Změny na primariátech v současné době neplánuji,“ nechal se slyšet Bureš, který se snaží postupně monitorovat provoz a chod nemocnice. Podle jeho posledních poznatků zde chybí dostatek kvalifikovaných lékařů.