Oddíl skateboardistů fungoval v Rakovníku několik let. Avšak kvůli absenci skateparku, tedy místa, kde by mohli rakovničtí závodníci a příznivci tohoto sportu trénovat, již neexistuje. „Z dobře známých důvodů ukončil oddíl skateboardistů svoji činnost,“ seznámil se smutnou zprávou ostatní členy TJ Sokol Rakovník Robert Černý.

A někteří skateboardisté vyčítají rakovnické radnici, že upřednostňuje jiné sporty. Jako důkaz někteří uvádějí chystanou opravu hokejbalového hřiště na Zátiší.

"Hokejbalisté písknou a peníze jsou? Proč to takto nejde u skateboardového hřiště? Možná by nebylo od věci udělat sportovní areál, který by zahrnoval hřiště pro skateboardisty, vedle by pak mohla být dráha pro in – line bruslaře a další věci,“ vzkázal v diskuzi na webu Rakovnického deníku rakovnické radnici čtenář pod nickem Tomáš.

Radní se však hájí.

Místostarosta Jan Švácha na dotaz Rakovnického deníku uvedl, že se stále hledá vhodný prostor, nyní v lokalitě Cafex. „Nyní jsme zjišťovali informace ohledně pozemku pana Konopáska, kde by mohl skatepark vyrůst. Od 'vodařů' však zatím máme informace, že zde není možné hřiště umístit kvůli tomu, že se zde jedná o čerpací území vodního zdroje,“ informoval Švácha a dodal: „Je potřeba se o tom dále bavit. Myslím, že by se to dalo nějak udělat. Kdysi jsem se bavil s paní Škoudlínovou (vedoucí odboru životního prostředí, pozn. red), která mi řekla, že tam zrovna by postavit hřiště šlo. Další lokality jsou v jednání, jako například pozemek v kasárnách či na Šamotce. Veškerá jednání jsou ale zatím na dlouhé lokte.“

Naděje svitla spíše in–linistům

Dříve než milovníci prken s kolečky by se mohli „svého“ zázemí dočkat vyznavači in – line bruslení. Rakovnická radnice totiž plánuje výstavbu takzvaného Areálu aktivního odpočinku rovněž v lokalitě u Cafexu. Právě zde by měly vzniknout dvě hrací plochy na míčové sporty, dále pak dětská hřiště a k tomu všemu právě in–line dráha. A starosta města Zdeněk Nejdl se domnívá, že by se měl projekt Areálu aktivního odpočinku posunout dále. „Na vybudovaní tohoto projektu jsme se snažili získat peníze od ČEZu v rámci projektu Duhová energie. Znovu jsme neuspěli. Je na čase shánět peníze jinde či se pokusit vše zafinancovat z vlastních zdrojů,“ komentoval vznik nového areálu Nejdl.

Nadějný konec roku, pak zklamání

Přitom ještě v posledních měsících minulého roku to vypadalo, že po více jak deseti letech budou mít milovníci prken s kolečky kde jezdit. Tehdy se uvažovalo o vybudování provizorního hřiště pod mostem u Bartoňského rybníka. Tento návrh nakonec padl. Jako další možnost se jevilo vybudování hřiště v chátrající budově tazvaného výměníku tepla v lokalitě V Lukách. I tato varianta nakonec padla. Důvod? Reakce místních lidí. Výstavba skateparku v Rakovníku je prozatím v nedohlednu. Skateboardisté tak musejí zatím jen doufat.

Problém s hřištěm trvá více jak deset let
Skateboardisté to nemají v Rakovníku vůbec jednoduché. Když už konečně začalo svítat na lepší časy a byl otevřen slavnostně skatepark v ulici Na Střelnici, obyvatelé lokality si začali stěžovat na nadměrný hluk a se stížností také vyhráli soudní spor s městem. A právě město mělo kvůli sporu řadu problémů. Byla na něj uvalena dokonce i exekuce. Kvůli plombě na katastrálním úřadu nemohlo například město přes půl roku svobodně nakládat se svým nemovitým majetkem. Radnice od té doby hledá vhodnou lokalitu pro umístění skateparku, jelikož hřiště Na Střelnici označili samotní skateboardisté za neperspektivní.