Tání a následný mráz zase způsobily, že se na řadě městských a obecních silnicích objevily výtluky. A že jich je opravdu dost netřeba nikoho dlouho přesvědčovat. I tady tak budou muset obce a města investovat peníze do oprav.

Ohroženy tak mohou být plánované investice. Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl řekl, že pokud se zima „nezblázní“, tak by peníze vyčleněné na zimní údržbu měly vystačit.

„Na zimní údržbu, na čištění komunikací a další služby je v rozpočtu plánována částka ve výši 9,5 milionu korun. V loňském roce činily skutečné náklady spojené se zimní údržbou 9,2 milionu korun. Takže si myslím, že v plánu máme dostatečný počet peněz,“ přiblížil informace starosta Nejdl. Investice tak zatím ohroženy nejsou.

V rozpočtu se dále počítá s částkou šest milionů na běžné opravy chodníků a komunikací. Ale ani to není podle starosty konečné číslo.

„Zbývá nám ještě 2,7 milionu korun na zimní údržbu. V případě, že by již zima skončila, převedly by se tyto peníze na opravy, pokud by však zima trvala déle a peníze by nestačily, museli bychom je vzít z položky na opravy,“ dodal Nejdl. Jen dodejme, že v minulém roce bylo na zimní údržbu, úklid komunikací a opravy vyčleněno 18,5 milionu korun, letos 15,5 milionu.