Oslavu sice musely o kousek odložit kvůli podmáčenému hřišti po deštích, ale to se rozhodně vyplatilo. Hned u vchodu děti dostaly kartičku, kam se zapisovaly body získané při soutěžích. A také pořádnou vanilkovou zmrzlinu. Pak už si stačilo jen vybrat, jestli je lepší začít střelbou ze vzduchovky, navlékáním korálků, chozením na chůdách nebo hodem na plechovky.

Třeba navlékání korálků nebylo jen pro holky, ale zaujalo i docela velké kluky nebo docela malé kluky. Za splnění úkolu náležela sladká odměna, bonbon. Na konci se vyhodnotili ti nejlepší a dostali zvláštní diplom. Ostatně ještě jeden diplom, za účast, dostali úplně všichni.

„Disciplíny se snažíme každý rok alespoň zčásti obměňovat, to podle toho, kolik se nás sejde. Chlapi většinou pomáhají při střelbě ze vzduchovky nebo kopu na branku," vysvětlila za organizátory Vlasta Kinkalová. Po vyhodnocení těch nejlepších se losovala tombola. Vyhrával opravdu každý lístek. Po zábavě přišlo na řadu opékání buřtů.

Sportovní odpoledne dětem k svátku připravují každoročně ženy ze Základní organizace Českého svazu žen v Lišanech. Pomáhají jim sportovci ze Sportovního klubu. Ti půjčují například hřiště a asistují při střelbě ze vzduchovky.