Protikandidátem Vlastimila Tlustého na post předsedy krajské ODS je hejtman Petr Bendl. Šance na zvolení mají oba známí politici stejné.

Takový je výsledek oblastní konference Občanské demokratické strany na Rakovnicku, která se ve čtvrtek konala v Kněževsi a na níž se rozhodovalo, kdo se stane předsedou krajské organizace strany. Informoval o tom prostřednictvím ČTK tiskový mluvčí krajské organizace občanských demokratů Jiří Křivánek.

Ten samý den rozhodoval o nominacích další oblastní sněm strany na Mělnicku v Kralupech nad Vlavou. Zde byl výsledek opačný a naprosto jednoznačný. Podporu zde našel Petr Bendl, Tlustého nikdo nenavrhl. Tlustého v minulých dnech podpořili očanští demokraté z Kutnohorska, Benešovska a Prahy – západ. Pro Bendla hlasovali na Mladoboleslavsku, Kladensku a v Praze – východ. Na programu jsou ještě nominační sněmy v Příbrami, Berouně a Kolíně.
O tom, kdo se stane předsedou, se pak bude definitivně rozhodovat na regionálním sněmu v Kladně 3. listopadu. Oba kandidáti již v minulosti uvedli, že současnou nominační matematiku berou s rezervou.