Vážení zastupitelé, obracíme se na Vás se žádostí o zlepšení parkovacích podmínek a vjezdových podmínek na Husově náměstí a v jeho okolí.

Všechny politické strany měly ve volebním programu zlepšení parkovacích podmínek na náměstí, ale nový systém zavedený v polovině roku má žalostné výsledky: v centru města neustále ubývá zákazníků a v našich provozovnách klesají tržby. To má přímý dopad na naše mzdy a pracovní místa a ve svém důsledku to vede k výraznému poklesu atraktivity centra města.

Nově zavedená taxa třicet korun za hodinu sice přispěla ke zklidnění centra, ale pravděpodobně za cenu ohrožení našich pracovních míst.

Zákazníci utíkají z prodejen se slovy: „Proparkuji jmění!”. Do začátku by pomohlo snížit poplatek za první hodinu na deset korun a další půl hodinu za dvacet korun. Aby sem každý snadno vjel, ale dlouho se nezdržoval.

Proč není v našem městě možný obvyklý způsob parkování s parkovacími hodinami? Závory na vjezdu každého odradí, fronty aut se často táhnou až k soudu a na druhé straně až ke spořitelně.

Podle našeho názoru město více podporuje cizí: trhovcům snížilo poplatky za pronájem stánků a před Tescem se za statisíce prováděla parková úprava kruhového objezdu. Za podobné statisíce se upravilo parkoviště u Jednoty, které je zadarmo a taky plné, ale na náměstí došlo ke slepému zvýšení cen.

Je nám líto, že Vaše záměry jsou sice bohulibé, ale výsledky jen dále odsouvají naše město na okraj republiky.

Žádáme Vás, abyste se problémem urychleně zabývali.

Výzva, kterou předal opoziční zastupitel Zdeněk Renc během zasedání zastupitelů starostovi Rakovníka Zdeňku Nejdlovi.