Ohnivé drama, které si vyžádalo zásah šesti hasičských jednotek, vypuklo nad nedělním ránem ve Zbečně. „Hořel zde dvoupodlažní rodinný dům. Na místo dorazili hasiči z Rakovníka, Zbečna, Kněževsi, Křivoklátu, Roztok a Stochova,“ uvedla mluvčí Středočeských hasičů Lenka Kostková.
Z vyšetřování policistů vyplývá, že oheň byl ve Zbečně založen úmyslně. „Zjistili jsme, že se pachatel dostal do garáže domu za užití násilí. Nejprve vzplál zde zaparkovaný ford a od něho se pak plameny rozšířily na dům,“ vysvětloval policejní mluvčí René Černý.
Během ohnivého nokturna naštěstí nikdo v domě nebyl. Z plamenů se hasičům podařilo zachránit kočku. Poškozeným je osmatřicetiletý muž z Rakovnicka. Celkové škody byly spočteny na 1 milion 700 tisíc korun. Uchránit se hasičům podařilo 1 a půl milionu korun.
„Z domu byla též vynesena desetikilogramová propan butanová lahev. Pokud by vybuchla, způsobila by další nemalé škody. Místo požáru bylo kolegy hlídáno po řadu hodin, aby se plameny znovu nerozhořely,“ uzavřela Lenka Kostková.
Spáleniště bylo šokovanému majiteli domu předáno hasiči v půl sedmé ráno.(el)