Předchozí
1 z 6
Další

Zánik podniku BRANO

Rakovnický podnik BRANO sídlil v Kuštově ulici a zaměstnával více než sto zaměstnanců, zabýval se výrobou autodílů a výrobků k postelím. Rok 2023 se mu stal osudným. Právě loni totiž došlo k demolici budov, jejichž historie sahá do dvacátých let minulého století.

Jak už před časem uvedla vedoucí personálního úseku firmy Alena Hahnová, k likvidaci mělo dojít vlivem nebývalého nárůstu cen materiálu a energií. „V roce 2022 extrémně vzrostla cena železa a oceli, ale také skokově narostly energie. Projekty jako jsou výrobky pro postelí či pedály byly přeneseny do jiných závodů v rámci firmy,“ uvedla Hahnová.

Budovy podniku Brano v Rakovníku jdou postupně k zemi.Budovy podniku Brano v Rakovníku jdou postupně k zemi.Zdroj: Deník/Josef Rod

Budovy rakovnického podniku Brano jsou postupně demolovány.
Konec stoleté tradice. Rakovnický podnik Brano je postupně demolován
Budovy podniku Brano v Rakovníku jdou postupně k zemi.
Demolice v Rakovníku: k zemi jdou budovy podniku Brano i dům vedle galerie
Rakovnický podnik BRANO a. s. s velkou pravděpodobností letos zanikne.
Extrémní růst cen si vybírá daň. Rakovnickému podniku Brano hrozí zánik

Kuriózní dopravní nehody

V září došlo na Rakovnicku ke dvěma kuriózním nehodám. První se stala v Nádražní ulici v Rakovníku. V brzkých ranních hodinách jel ve voze Volkswagen Golf směrem do centra devatenáctiletý řidič, který byl notně posilněn alkoholem. V levotočivé zatáčce nezvládl řízení a sjel přímo do Rakovnického potoka poblíž obchodu Billa.

Sobotní havárie: auto skončilo v Rakovnickém potoce.
V Rakovníku skončil řidič s autem v potoce. Pro spolujezdce letěl vrtulník

Kličkování, jízda v protisměru, honička s policisty v rychlosti až sto osmdesát kilometrů v hodině, náraz do stromu. A za volantem dítě, jemuž bylo teprve devět let! Tato nevšední událost, která vyvolala velké pozdvižení, se stala v září. Chlapec havaroval před půlnocí na Rakovnicku až po šedesáti kilometrech jízdy. Rodiče, v jejichž autě vyrazil za dobrodružstvím, si přitom mysleli, že v dětském pokoji už dávno spí.

Ilustrační foto
Kluk v autě rodičů ujížděl v noci policistům. Zastavil ho až strom u silnice

Zemřel Milan Zimmermann

Uprostřed letních prázdnin zasáhla Rakovničany smutná zpráva. Náhle odešla jedna z ikon rakovnické kultury - zpěvák, textař, skladatel a kytarista Milan Zimmermann, a to ve věku 57 let.

Před třiceti lety založil společně s Františkem Matějovským skupinu Hradní duo. V devadesátých let působil také několik let v legendární rakovnické skupině Brutus.

Milan ZimmermannMilan ZimmermannZdroj: Jana Elznicová

Autorské čtení Milana Zimmermanna v dětském oddělení rakovnické knihovny.
Zemřel Milan Zimmermann. Jedna z největších kulturních osobností Rakovnicka
Vzpomínková akce na zesnulého Milana Zimmermanna na Tyršově koupališti v Rakovníku.
Rakovničané na Tyršově koupališti zavzpomínali na Milana Zimmermanna
V Kulturním centru Rakovník se uskutečnil vánoční koncert Hradního dua.
Vánoční koncert Hradního dua se letos poprvé uskutečnil bez Milana Zimmermanna

V Rakovníku byla zrušena pošta u nádraží

Česká pošta zrušila kolem tří set poboček v celém Česku. Patřila mezi ně i pobočka u vlakového nádraží v Rakovníku, jako jediná na Rakovnicku. Rakovničané byli zklamaní. „To mě mrzí, využívám ji asi nejvíc. Vyhovuje mi, že si pro balík mohu zajet, kdy potřebuji a nejsem odkázaná na časy dopravců. Navíc jsou tam příjemní a ochotní,“ vyjádřila se například Růžena Králová. „Je to škoda. Využívám ji jak soukromě, tak služebně. A to poměrně často,“ uvedla Olga Haunerová.

Pobočka České pošty u vlakového nádraží v Rakovníku se zruší. Fungovat bude do konce června.
Je rozhodnuto. Pobočka pošty u nádraží se ruší. Mnozí Rakovničané jsou zklamaní

Nemocnice má nového ředitele

Po sedmi letech skončil v rakovnické Masarykově nemocnici ředitel Tomáš Jedlička, který funkci vykonával od září roku 2016. Od začátku prázdnin je novým ředitelem Ondřej Dostál. Ten se už během léta seznámil se všemi odděleními, a to i neohlášeně mimo standardní pracovní dobu, aby si udělal představu o chodu nemocnice. V rozhovoru pro Deník naznačil směr, kterým by se nemocnice měla dále ubírat.

Ondřej Dostál, nový ředitel Masarykovy nemocnice v Rakovníku.Ondřej Dostál, nový ředitel Masarykovy nemocnice v Rakovníku.Zdroj: Deník/Josef Rod

Ondřej Dostál, nový ředitel Masarykovy nemocnice v Rakovníku.
Ředitel nemocnice: Budeme usilovat o větší ortopedické výkony včetně endoprotéz

Odmítli větrné elektrárny

Dvakrát se v loňském roce pokusila společnost meridian Nová Energie o vybudování větrné elektrárny na Rakovnicku. Nejdříve u Olešné ve směru na Chrášťany, kde ovšem narazila na odpor místních občanů. Následně neuspěla se svým záměrem vybudovat elektrárnu ani v lokalitě pod Louštínem nedaleko Řevničova. Proti záměru tam vznikla i petice.

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Luboš Hájek

Ilustrační foto.
Větrnou elektrárnu u Řevničova zastupitelé odmítli. Proti jsou i místní
Ilustrační foto.
Větrná elektrárna u Řevničova? Místní lidé hlasují v anketě a podepisují petici
V poli nad Olešnou ve směru na Chrášťany by mohly vzniknout větrné elektrárny.
Vzniknou u Olešné tři větrné elektrárny? Obci by to přineslo desítky milionů