„Tragické události nás všechny hluboce zasáhly. V našem městě Novoroční ohňostroj rušit ale nechceme. Žádost jsem konzultoval s ostatními radními, kteří mají stejný názor. Dne 23. prosince byl vyhlášen státní smutek a v každém z nás tato tragédie zanechala na srdci jizvu. Tu největší mají pozůstalí a přátelé obětí. Náš život bude počínaje touto událostí poznamenán stejně, jako např. svět poznamenal den 11. září 2001, kdy došlo k útoku letadly v USA. Snažme se ale, aby náš život byl co nejdříve uveden do normálu,“ pronesl novostrašecký starosta.

Novoroční ohňostroj je v Novém Strašecí událostí, kdy se v tento den sejde na Komenského náměstí nejvíce lidí v roce od polistopadové doby. „Uprostřed náměstí budou mít občané možnost finančně přispět pozůstalým obětem této tragédie a společně minutou ticha uctíme oběti této tragédie,“ uzavřel starosta.

Novoroční ohňostroj začne v Novém Strašecí úderem 18. hodiny.

Naopak například v Pavlíkově byl tradiční silvestrovský ohňostroj, který se měl konat od 17 hodin, zrušen.

Rakušanova výzva ke zrušení ohňostrojů a oslav se zábavní pyrotechnikou se týká jak obcí, tak veřejnosti. „Obejděme se letos na Silvestra bez ohňostrojů a zábavní pyrotechniky. Požádal jsem o to dopisem všechny starosty a starostky, ale obracím se s osobní prosbou i na vás. Před pár dny jsme zažili dva násilné činy spojené se střelbou. To nejmenší, co můžeme udělat pro ty, koho se události bolestně dotkly, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat trauma, které násilí zanechalo,“ uvedl na platformě X ministr vnitra Vít Rakušan.