„Spolu se čtyřmi dalšími obyvateli Branova jsme z kempu Višňová I. tahali karavany do bezpečí," uvedl Branovák Karel Karnold. Ten zároveň dodal, že Branovští také vyrazili vyklidit kemp Branov. „Zde se nám, bohužel, nepodařilo zachránit jeden karavan, jelikož jsme nemohli sehnat jeho majitele," informoval Karel Karnold.

V Branově mají také strach o místní přívoz. Jak se totiž zvyšuje hladina řeky, hrozí, že by voda mohla zatopit také budovu u přívozu. „V tuto chvíli dosahuje voda ke stromu s lavičkou. Doufáme, že hladina již více stoupat nebude," komentoval pondělní dopolední situaci starosta Branova František Štiler. Do bezpečí se nepodařilo dostat loďku, místní doufají, že nápor vody vydrží a neutrhne se. „Hasiči jsou připraveni zasáhnout, mají vyhlášenou pohotovost," dodal František Štiler.

Stejně jako v Branově i v jiných obcích se podařilo z kempů dostat vše do bezpečí. „Kemp je uklizen," informoval Stanislav Dryják, starosta obce Zbečno. „Vše se nám podařilo přesunout v kempu Višňová II. do bezpečí," reagoval starosta obce Roztoky Vladimír Melč a odhadoval, že tak škody budou spíše na tržbách než-li na samotném majetku. V minulých letech totiž kempy byly plné turistů, zatímco v letošním roce tomu nepřeje počasí.