Dobrou zprávou je pro milovníky vážné hudby i sportovní fanoušky, že se začíná zprovozňovat satelitní připojení v rakovnickém Tylově divadle.
Ředitel tohoto zařízení Jiří Karel uvedl: „Budeme tak mít jednak možnost pouštět divákům přenosy oper z Metropolitní opery v New Yorku či milánské La Scaly a jednak se mohou těšit i blížící se olympiádu.“

Takže pokud toužíte po nových zážitcích tak si na svém kalendáři zaškrtněte třeba datum 21. února a přijďte ve 21 hodin do rakovnického kina na hokejový zápas mezi Českou republikou a Ruskem.

„Pustíme to na plátno. Tyláci otevřou bar a chlapy si tam mohou dát pivo. Mohou se podívat na velkém plátně na hokej. Kvalita obrazu je fakticky suprová. Kdo bude chtít může přijít. Pro nás to bude také zkouška,“ pokračoval Jiří Karel. Je ale počítáno v případě zájmu i s jinými přenosy z olympiády, ve kterých by opravdu šlo o zlato pro Českou republiku. „Pokud se v hokeji prokoušeme do skupiny z dalších bojů tak samozřejmě bychom chtěli vysílat i tyto zápasy. Tedy pokud budou ve schůdných časech. Finále by třeba mělo být 28. února po deváté hodině večerní, “ dodal Jiří Karel a dramaturg rakovnického kulturního centra Jiří Röll doplnil: „ A předtím, v půl sedmé večer jede Lukáš Bauer padesát kilometrů.“ (Lukáš Bauer je českým reprezentantem v běhu na lyžích).

Symbolické vstupné

Všechny tyto přenosy by dle vedení rakovnického kulturního centra byly umožněny návštěvníkům kina zatím pouze za symbolické vstupné. „Asi tak do dvaceti korun. Aby se zaplatila energie. Pro nás to bude také test. Nechceme tedy na tom vydělávat. A také se uvidí jaký vůbec bude o naši nabídku zájem ze strany diváků. Program samozřejmě ještě upřesníme na našich webových stránkách, v novinách i na plakátech“ zdůraznil v samém závěru ředitel Jiří Karel.