Majitel sítě kabelové televize, kterým je pražská akciová společnost F.C.A., zatím neposkytl žádné informace o stávající nestabilní situaci.

VeřejnostZ řad veřejnosti se k nám dostala zpráva, že začátkem května dokonce došlo ke zrušení kontaktního místa z budovy bývalého hotelu na Husově náměstí v Rakovníku a lidé s případnými technickými problémy nenalezli dovolání. Kancelář zmizela jako mávnutím kouzelného proutku, ale zrovna tak se zase objevila. V současné době je sice vše na svém místě, ale společnost F.C.A. nevydala žádné oficiální vyjádření, proč se tak stalo a jestli podobné situace mohou nastat i do budoucna.

„Ano. Mohu potvrdit, že zhruba prvních deset dní v květnu nebyla kancelář v provozu, více vám k tomu nemohu říci. Musíte zavolat do Prahy,“ konstatoval Miroslav Bretšnajdr ze společnosti ATS Rakovník, která spravuje síť kabelové televize po technické a uživatelské stránce a tudíž je pouze smluvním partnerem.

Nám daný příslib, že se ještě týž den našeho kontaktu s firmou ozve osoba, která je plně způsobilá situaci vysvětlit, nebyl dodržen. Ticho po pěšině a o dva dny později se nám na informační telefonní lince ozval záznamník. Otázky ve stylu, kdy bude opět vysílat regionální infokanál, nebo jak se bude vzniklá situace řešit, zůstaly nezodpovězeny.Situaci budeme i nadále sledovat.