Akce „X“

Do akce bylo zapojeno šest policistů z dopravního inspektorátu, deset policistů pořádkové služby a policisté z příslušných obvodů. „Jedna hlídka byla v Plzeňské ulici v Rakovníku, druhá na karlovarce a třetí v Šanově. Ta kontrolovala průjezd nákladních vozidel, který je tam omezen,“ vyjmenoval pozice hlídek dopravního inspektorátu Ladislav Heller.
Za odpoledne hlídky zkontrolovali 123 vozidel. Přestupku se dopustilo 45 řidičů. „Devět přestupků bylo oznámeno do správního řízení,“ konstatoval Heller. Třiatřicet řidičů hřešilo na rychlost a tři nepředložili doklad o pojištění vozidla. „Také bylo lustrováno 26 automobilů, a to z důvodu jestli nejde o kradené vozy,“ přiblížil Heller.
V průběhu akce nenarazili policisté ani na jednoho opilce za volantem. Tato situace se však změnila hned druhý den. „Ve čtvrtek jsme uspořádali vlastní akci v okresním měřítku, která měla stejné zaměření jako ta středeční,“ vysvětloval Heller.
Vlastní akce

Akce se účastnilo sedm policistů z dopravního inspektorátu a čtyři městští strážníci. Zkontrolováno bylo celkem 117 řidičů, z toho se jich 24 dopustilo přestupku. „Šest pžestupků jsme oznámili do správního řízení. V Pražské ulici v Rakovníku jsme během dvaceti minut vyhmátli dva opilce. Jeden nesvítil, měl propadlou technickou kontrolu a nadýchal 0,39 promile,“ řekl k tomu Heller. V deseti případech byla překročena povolená rychlost.
Policisté ve čtvrtek pouze netrestali, ale také odměňovali ukázněné řidiče. „Policejní mluvčí René Černý rozdával v Plzeňské ulici v Rakovníku DVD s názvem Ruce na volant a pásovce. To je hračka, kterou pro dítě dostal každý, kdo měl v autě děti v autosedačce,“ dodal na závěr Ladislav Heller.

Akce „X“ (středa)

Zkontrolováno 123 vozidel
Přestupků 45 (na pokutách vybráno celkem 30 500 Kč)

33x rychlost
3x doklady o pojištění vozidla

26 automobilů bylo lustrováno, zda nejsou kradená. Policejní hlídky nepřistihli za volantem žádného opilce.


Okresní akce (čtvrtek)

Zkontrolováno 117 vozidel
Přestupků 24 (na pokutách vybráno celkem 10 100 Kč)
10x rychlost
1x bezpečnostní pasy
1x technický stav
Lustrováno 5 vozidel. Za volantem byli přistiženi 2 opilci.