Psa po nehodě nenašli


Páteční nehoda s nádechem alkoholu se stala okolo poledního v katastru obce Kostelík. Třiadvacetiletý řidič ve voze Honda Civic jel ve směru od Zvíkovce na Kostelík. Před vjetím do prudké pravotočivé zatáčky mu údajně z pravé strany vběhl do cesty pes. „Řidič sjel vlevo mimo vozovku, kde přední částí vozu narazil do kamenného patníku a poté skončil v lese,“ popisoval nehodu Ladislav Heller. U řidiče byla po nehodě provedena dechová zkouška na alkohol, která měla pozitivní hodnotu. „Muž nadýchal 0,82 promile. Na místě mu byl odebrán řidičský průkaz a v rakovnické nemocnici se podrobil odběru krve,“ sdělil Heller. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Na hondě vznikla škoda 150 tisíc korun.

Zdemoloval zábradlí

Další nehoda, ve které sehrála roli řidičova lehkomyslnost a náklonnost k alkoholu, se odehrála v neděli v nočních hodinách v Lubné. „Devatenáctiletý řidič ve voze VAZ jel od Čisté na Rakovník. V Lubné v důsledku požitého alkoholu vjel v pravotočivé zatáčce mimo silnici, kde narazil do železného zábradlí. Poté sjel s zpět na vozovku, kde se s vozidlem převrátil na levý bok,“ informoval Ladislav Heller. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška přístrojem Dräger potvrdila přítomnost alkoholu v dechu. „Mladík nadýchal 0,86 promile,“ řekl Heller. Hlídka dále zjistila, že dotyčný není držitelem řidičského oprávnění. Na základě toho je podezřelý ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Na vozidle VAZ vznikla škoda 5 tisíc korun a na zábradlí 10 tisíc korun.

Týden

V uplynulém týdnu sehrálo požití alkoholu roli ve třech případech dopravních nehod a policejní hlídka přistihla při běžných silničních kontrolách jednoho opilce, který se projížděl vozidlem ulicemi Rakovníka.