Podle generálního dodavatele stavby firmy VW Wachal jsou na vině stavební úpravy, které neodpovídají historickým projektovým dokumentacím. V tuto chvíli dochází k přeprojektování, v němž je nutné zohlednit i jiné založení vestavovaných částí budovy, ale firma se také musí připravit na jinou technologii bourání. „Historické projektové dokumentace sloužily jako jeden z podkladů pro zpracování nového projektu rekonstrukce plaveckého bazénu. Na to, že neodpovídají skutečnosti, jsme narazili při bouracích pracích. Museli jsme proto pozastavit práce na stavbě do doby, než dojde k úpravě projektové dokumentace ze strany generálního projektanta,“ řekl Ivan Valenta z firmy VW Wachal.

Další problém spočívá v použití keramobetonových panelů. Ty měly být využity původně kdysi pouze jako výplňové zdivo. Jenže. Podle vyjádření stavařů je budova jimi celá opláštěná. Firma tak musela místo bourání objektu začít s postupnou demontáží. Objekt plaveckého bazénu je nyní zhruba z poloviny rozebrán. Na místě pomáhá panelové dílce přemisťovat jeřáb, kvůli těžké technice a stavebnímu ruchu je zde také uzavírka. Řidiči se tak k zimnímu stadionu dostanou po objízdné trase.

Na další komplikace narazila stavební firma při řešení základů objektu. Podle historických projektových dokumentací měla být stavba z důvodů nepříznivých geologických podmínek založena na základových pasech a podkladním betonu. Není tomu tak. Stavba podle stavařů stojí na pilotách a betonové vaně. Kromě toho není v pořádku izolační část. Stavební firma ji tak bude muset vyměnit v celém rozsahu.
„Chodíme se sem každý den se synem se dívat, jak pokračují práce. Na začátku to byl docela fofr, nyní už to tolik nejde. Ale i tak doufáme, že se podaří bazén dát dohromady a budeme moci s rodinou chodit plavat a dovádět. Jezdíme nyní na Kladno, do Berouna, ale to je dost časově náročné. Jen doufám, že tu nezůstane po bazénu jej ruina,“ reagoval na dotaz Deníku Jaroslav Pešek.

Rekonstrukci budovy provádí sdružení firem zastoupené firmou VW Wachal, které vyhrálo ve výběrovém řízení vyhlášeném městem Rakovník. Z původního objektu firma ponechá pouze nosné části a některé střešní nosní konstrukce. Rekonstrukce plaveckého bazénu měla začít dříve, jenže kvůli průtahům ve výběrovém řízení tomu tak nebylo. Jedna z firem se totiž proti výsledku řízení odvolala. Město následně do výběrového řízení zapracovalo veškeré připomínky, čímž eliminovalo riziko, že se proti výsledku znovu některá z firem odvolá. „V nově vypsané veřejné zakázce jsme využili možnost aktuálně platného zákona a nastavili jsme maximální nabídkovou cenu za obě etapy rekonstrukce na 178 a půl milionu korun,“ řekl v polovině loňského roku starosta Rakovníka Pavel Jenšovský. Celkovou rekonstrukci bazénu s přestavbou na menší aquapark schválili rakovničtí zastupitelé počátkem roku 2015. Nově se tak návštěvníci mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo třeba atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Chybět nebude ani dětské brouzdaliště, možnost občerstvení a posezení a také relaxační zóna. Zásadní novinkou je přesunutí šaten do suterénu. Kromě toho dojde také ke kompletní výměně zastaralé technologie za novou a mnohem ekonomičtější.