Rakovnická koalice tvořená z občanských demokratů (ODS) a politického uskupení Společně pro Rakovník bude mít již většinu hlasů. To znamená, že rozpočet města bude schválen. Jestli v navrhovaném znění či nějak pozměněném, bude záležet pouze na koalici. Pokud nebude chtít diskutovat, může rozpočet odhlasovat.

V malou naději však doufají opoziční zastupitelé v čele se sociálními demokraty (ČSSD).

„Budeme se snažit přesvědčit pana starostu a také další členy koalice, že je rozumné v některých položkách peníze ubrat a někde je naopak přidat, aby měl rozpočet alespoň rozumnější parametry. Doufám, že se nám to podaří,“ reagoval na dotaz Rakovnického deníku opoziční zastupitel a předseda finančního výboru Miloš Lippert (ČSSD).

Největším trnem v oku je pro opoziční zastupitele v rozpočtu města kapitola o úpravě radničního dvora. Nelíbí se jim, že by peníze měly směřovat sem.

„Určitě bych zbylé peníze neinvestoval do oprav radničního dvora, ale spíše bych je použil pro opravu chodníků. Nebo by bylo vhodné zaplatit všechny dluhy, které město má, a až poté investovat do dalšího rozvoje,“ namítl Lippert proti chystanému záměru vedení města. Opozici se dále nelíbí neustálé navyšování položky na videokroniku města a také třeba na kulturně sportovní akci zvanou Rakovnické cyklování.

„Musím ale také vedení pochválit, neboť rozpočet je vyrovnaný, dokonce mírně přebytkový. Je však otázkou, jak tomu bude v reálu,“ vzkázal na adresu vedení města opoziční Lippert.

Lídrovi komunistické strany Miloslavu Kubínkovi se pro změnu nelíbí chystaná oprava hokejbalového hřiště v Rakovníku. Podle něj jsou mantinely v pořádku a ani povrch hřiště není poničen.

Avšak do doby, než byly zpracovány podklady pro zastupitele, nezaslal nikdo z opozice konkrétní návrh či připomínku k navrhovanému rozpočtu. Zdá se, že tak opozice se svými návrhy seznámí zastupitele během mimořádného zasedání, kde se kromě rozpočtu města bude jednat také o obecně závazné vyhlášce o místních poplatcích.

Mimořádné zasedání se koná ve středu 2. března od 17 hodin ve Wintrově síni rakovnické radnice.