„Zaráží mě to, že jste vzali staré zaměstnance, vzali jste člověka, který tomu nerozumí… Můžete mi to vysvětlit?" nechal se slyšet na posledním zasedání zastupitelů Milan Zimmermann (Společně pro Rakovník).

On a i další zastupitelé tak poukázali na to, že sice vedení města ohlásilo změny ve stravování dětí, hlavně pak v lepší kvalitě jídel, ale de facto žádné změny, kromě zřízení příspěvkové organizace, zatím nenastaly.

„Domnívám se, že jeho kvalifikace (ředitele školní jídelny, pozn. red.) vyučen v oboru a několik málo let vaření v Šamotce není asi úplně dostatečné," kritizoval obsazení postu ředitele jídelny Miroslav Koloc (Město pro vás).

Vedení radnice však má k těmto výhradám zcela jiný názor. Podle radních je zatím zcela zbytečné kritizovat nového ředitele.

„Je dobré počkat, až předvede, co umí. To nyní hodnotit nemíním," reagoval starosta města Rakovník Pavel Jenšovský (ČSSD). „Nový ředitel školní jídelny splnil kritéria, která byla stanovena. Časem se ukáže, jestli je výběr povedený nebo nepovedený či vůbec nepovedený," reagoval na slova opozičních zastupitelů Miloslav Kubínek (ANO). Ten však ještě dodal, že změny určitě nastanou.

„Od prvního dne musí být vidět, že se něco ve školní jídelně změnilo. Předpokládáme, že zásadní změna bude ve vaření jiným způsobem a také jinými technologiemi. Pokud současný personál tuto koncepci nepřijme, pak budeme hledat nový personál tak dlouho, dokud se nenajde takový, který jej přijme," řekl radní a zastupitel Miloslav Kubínek.

Místostarosta města Miroslav Samaš už před časem, než radní rozhodovali o jmenování ředitele Školní jídelny, informoval, že oba zájemci, ze kterých radní vybírali, mají zkušenosti z gastronomického prostředí.

„Oba mají zkušenosti s provozem a v gastronomii začínali defakto od píky," řekl tehdy Miroslav Samaš. Právě zkušenosti z gastronomie, tedy vzdělání v jejím oboru a také prokazatelná praxe, byly součástí kritérií konkurzu na místo ředitele nové příspěvkové organizace města Rakovníka.

Kromě toho dalším požadavkem ze strany vedení rakovnické radnice byl takzvaný koncept řízení školní jídelny. V něm měli uchazeči popsat, jaké mají úmysly s provozem školní jídelny, co chystají změnit či jak obohatí provoz.

„Cílem je určitě zlepšení celkové situace, očekáváme určitý posun dopředu," řekl Miroslav Samaš. Ten také poznamenal, že mzdové náklady jdou za Středočeským krajem, ovšem v případě, že školní jídelna bude prosperovat, určitě by měli být zaměstnanci odměněni.

„Bude to věcí ředitele, jak využije veškerou kapacitu zařízení, která v jídelně je. Bude moci zkrátka cokoliv, výsledek se poté určitě promítne i komerčně. Platové třídy jsou sice pro zaměstnance dané, ale různé bonusy a prémie by mohly práci zatraktivnit. A týkalo by se to samozřejmě i zaměstnanců," sdělil místostarosta Samaš.