Za spolupořadatele vysvětlila Marie Círová : „Pořádáme ho ve spolupráci se Záchrannou zdravotní službou Kladno." Kurzu se pravidelně zúčastňují převážně pedagogičtí pracovníci ze základních škol. „Výklad i praktické cvičení byly formovány lektorkami paní Havlíčkovou a paní Pertlovou ze záchranné služby velice srozumitelně, jasně a poutavě."

Připomínáme, že se chystá kurz první pomoci a neodkladné resuscitace také pro všechny obyvatele Rakovnicka, kteří by o něj projevili zájem. Jedná se o projekt Zdravotnické záchranné služby SČK „Učte se od profesionálů!", který získal záštitu Miloše Petery, hejtmana Středočeského kraje.

Vedoucí školicího střediska středočeské záchranky Marek Hylebrant vysvětluje: „Dnešní pojetí první pomoci se zaměřuje jen na to skutečně důležité."

Příští kurz první pomoci „Učte se od profesionálů!" se bude konat 25. listopadu v 18 hodin v Rakovníku. Přesné místo konání bude upřesněno. Zájemci o kurz se mohou už teď hlásit na www.zachranka.cz.

Mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová
uvedla: "Kurz je zdarma a po ukončení výuky každý účastník obdrží od záchranářů certifikát o absolvování kurzu první pomoci."