Opět po čase se objevili na scéně zájemci o pronájem sálu Domu osvěty. Ani jeden se radnici nelíbil. Raději chce do objektu investovat sama.

„Jedna nabídka zněla na symbolické nájemné ve výši jedné koruny. Zájemce hodlal na sále pořádat osvětové přednášky a semináře. Druhý záměr byl jednoznačně komerční. Nabídka zněla na 1400 korun za metr čtvereční a rok, sál má rozlohu osmi set metrů čtverečních,“ popsal nabídky starosta města Zdeněk Nejdl. Ani jedna z možností radou města nakonec neprošla. Vedení Rakovníka má s nehistorickou částí Domu osvěty své vlastní plány.
„Nechceme, aby se opět z Domu osvěty stala tržnice, to už zde bylo, a nemáme s tím dobré zkušenosti. Navíc komerční zájemce po nás chtěl refundaci nákladů za opravy ve sníženém nájemném. V každém případě je to popud pro radní situaci kolem objektu řešit. Stále je ve hře varianta rekonstrukce a zařazení domu pod křídla kulturního centra, které by zde pořádalo taneční nebo koncerty místních alternativních skupin,“ dodal. Podle již zpracované studie by oprava včetně nové izolace, střechy a oken vyšla na 12 milionů korun a lze ji financovat i z unijních fondů.