To potvrdil i stavební technik Arcibiskupství Pražského z rakovnického vikariátu – Jindřich Matuška: „Opravy byly schváleny. Nyní ještě čekáme na rozhodnutí ministerstva kultury, které by nám mělo finančně pomoci penězi z havarijního fondu."

Rakovnický vikariát se na jaře také obrátil s žádostí o pomoc při opravě na Obec Skryje. Starosta Josef Jedlička konstatoval: „Kostel je dominantou obce, ke Skryjím patří, a tak zastupitelstvo pochopitelně odsouhlasilo výpomoc. Dohodli jsme se, že peníze, které jsme získali díky benefičnímu koncertu, který v našem kostele uspořádala před rokem zpěvačka Jitka Zelenková, věnujeme na opravu jeho střechy."
Z historických pramenů obce se dozvíme, že kostel je sice ve Skryjích zmiňován již v polovině 14. století, ale dnešní stavba vznikla teprve roku 1713. Je to jednolodní barokní objekt se čtvercovým presbytářem.

„Střecha je základem u každé stavby. Bez dobré střechy chátrá. Navíc se v případě našeho kostela jedná o kulturní památku. Když ještě žil děkan Ján Petrovič, tak jsme spolu případnou opravu střechy několikrát rozebírali a hledali řešení. Už loni vikariát podával dvě žádosti o dotace. Z venku sice kostel vypadá na první pohled docela dobře, ale když prší a člověk vyjde na půdu, tak vidí jak je střecha děravá, a jak tudy teče dovnitř," popsal Josef Jedlička s tím, že letos v létě by se měla opravit zhruba tři čtvrtina střechy a zbytek příští rok. „ Dohodli jsme se stavebním technikem, že jim jako obec pomůžeme i s uložením starých tašek, aby náklady na opravu byly co nejmenší. Dle mých informací, by na střechu měly přijít takzvané bobrovky," doplnil ještě Josef Jedlička.