„Původně mělo být hotovo 22. listopadu, ale nakonec je termín prodloužen až do 7. prosince. Kvůli uzavření silnice vede do Lužné objížďka,“ konstatoval starosta obce Václav Kejla.

Ta je obousměrná po silnici č. II/237 od Rakovníka na Nové Strašecí až ke křižovatce s Havlíčkovou ulicí, poté se pokračuje až k Nové ulici a následně se napojí na silnici č. III/2371 (ulici Čsl. Armády).

Na opravu první úseku navážou od března další dvě etapy, které se budou týkat průtahu obce, kde se nyní nachází žulové kostky - neodmyslitelná součást Lužné. Obec rovněž vypsala výběrové řízení na rekonstrukci chodníků. „Ty se ovšem budou dělat pouze na levé straně, a to souběžně se stavbou. Na druhé straně už máme chodníky hotové,“ upozornil luženský starosta.

Výstavba silnice je dotována ze Středočeského kraje a její náklady se vyšplhají na téměř tři desítky milionů korun. Podél opravené silnice vznikne rovněž několik parkovišť, a to u Jednoty, u stavebnin a u hasičské zbrojnice. Jejich výstavbu ovšem bude hradit obec.