První ročník Rakovnického cyklování je za námi a mnoho z nás si jistě klade otázku, jestli se bude akce konat i příští rok. Podle námi zjištěných informací vše bude záležet především na rozhodnutí zastupitelstva města Rakovník a jeho přízni k Rakovnickému cyklování.
Jména vítězů jsou známa, diváci se měli rozhodně na co dívat, řadu dívaků uchvátila cykloshow, hodně atraktivní byl i sjezd „Downhill“, kdy v co nejkratším čase museli jezdci od startu u Tesca dojet na Husovo náměstí. V cestě jim pak stála celá řada nemalých a nebezpečných překážek. Avšak i přes rozmary počasí byla na náměstí i jinde úctyhodná účast.

Jak to bude s rakovnickou cykloshow v následujích letech. Jednalo se letos o jedinělou akci nebo se bude pravidelně opakovat?
„Díky velice pozitivním ohlasům ze strany účastníků a závodníků Rakovnického cyklování 2009 se organizátoři shodli, že by velice rádi uspořádali i nadcházející ročník. To, zda bude i Rakovnické cyklování 2010, bude závislé na rozhodnutí a podpoře zastupitelstva města. Naší snahou je, aby se Rakovnické cyklování stalo tradiční akcí,“ odpověděl na náš dotaz tiskový mluvčí rakovnické radnice a jeden z pořadatelů Jan Polák.

Jelikož se jednalo o první a „zkušební“ ročník, vyskytlo se během celého programu několik málo chyb, které by měly být, pokud se bude Rakovnické cyklování 2010 konat, odstraněny. „Letošní ročník nám ukázal, že program byl dobře připravený, nicméně malá zaváhání se našla. Již v pátek se objevilo zbytečně hluché místo a určitá upřesnění si zaslouží také časový harmonogram akce. Dále bude potřeba zapracovat na infokoutku (informační servis se všemi propozicemi, výsledky atd.). Dále nám jsou známa ještě další drobná zaváhání, která budou případně v dalším ročníku odstraněna,“ informoval Jan Polák.

V příštím roce přibydou novinky

Pokud Rakovnické cyklování dostane zelenou od zastupitelů i v příštím roce, máme se opravdu opět na co těšit. Už teď se honí v hlavě organizátorů a pořadatelů celá řada parádních novinek. Například by měly být vylepšeny překážky a menší revolucí by měl projít i program. Dle slov Jana Poláka by do něj měla přibýt celá řada dovednostních soutěží jako výměna duše, nejrychlejší nafouknutí kola atd. Zpestření by se měli dočkat i diváci, kteří zavítají na Husovo náměstí. Ti by pak mohli sledovat některé závody živě na obrazovce přímo na náměstí.

„Chtěli bychom závody jako sjezd na horských kolech, přenášet pomocí audiovizuální techniky, aby vše bylo atraktivnější pro diváky na Husově náměstí. Zajistit bychom chtěli také časomíru a čipový systém pro záznam času závodníků jednotlivých závodů,“ nastínil další záměry Jan Polák. Podle něj by diváci v dalším ročníku cyklování mohli spatřit i závod historických kol.

Zda nakonec zůstane pouze u nesplněných myšlenek nebo se z cyklování stane megashow nemalých rozměrů, si musíme ještě počkat.