Tento rok se připravovaly slané a nepečené pokrmy. „Na každý další ročník se snažíme vymyslet nové téma nebo kategorii, ve které by se dalo soutěžit. První ročník této soutěže a oslavy jsme uspořádali v roce 2012 na téma bábovky, které jsme měli dvakrát za sebou. Mezitím jsme vymysleli spoustu dalších témat například minulý rok, kdy jsme soutěžili v kategorii slané a pečené,” sdělila Rakovnickému deník Alena Švarcová, spoluorganizátorka soutěže.

Účast byla hojná, soutěžilo se ve třech kategoriích, a to děti, muži a ženy. Dětí bylo celkem šest, muži byli čtyři a žen se přihlásilo a zapojilo dvanáct. Drobné dárky za účast a za snahu získali všichni. Jen vítězové soutěže dostali krásné pečené dorty, které napekla Jitka Melčová, členka poroty z Malinové. „Pečení je pro mě koníčkem, peču téměř pořád, ale doma už se to omrzelo, tak jsem ráda, že jsem mohla upéct dorty do soutěže. Ráda zkouším nové recepty a tohle byla skvělá příležitost vytvořit něco nového,” řekla Deníku Melčová. Odborná porota se skládala z pěti žen z obcí kolem Krakova, aby soutěž byla objektivní.

Středočeský kraj a poskytovatelé sociálních služeb zvou nejen své zaměstnance na tradiční velikonoční výstavu, která se letos bude konat 19. března od 9 hodin v budově Krajského úřadu Středočeského kraje.
Krajský úřad se na půl dne stane dějištěm velikonočního trhu

Úkolem poroty bylo ochutnat všech dvacet dva připravených slaných a nepečených pokrmů, bodově ohodnotit a na základě udělených bodů vybrat tři vítěze. „Hodnotíme pokrm jako celek od jedné do pěti, kde pětka je brána jako nejlepší. Originalitu bodujeme od jedné do tří a poslední hodnotíme chuť, a to od jedné do deseti,” vysvětlila Melčová. Chutě se porotě sice po chvilce pěkně zamíchaly, ale i tak porota ochutnala a obodovala všechny pokrmy.

Po sečtení všech bodů přišlo na řadu vyhlášení vítězů. V dětské kategorii, která se skládala z členů mladých dobrovolných hasičů, se na prvním místě umístila Eliška Staňková. V kategorii žen byla první Eva Dudová a Zdeněk Melč v kategorii mužů. Od začátku do konce celé oslavy Mezinárodního dne žen hrála k poslechu živá hudba. Své představení měli i mladí dobrovolní hasiči, kteří si připravili básničky pro své maminky a babičky. Nakonec byly soutěžní pokrmy volně k ochutnání pro všechny návštěvníky.

Kapely předvedly skvělé výkony, největší ohlas však sklidila skupina Totální nasazení.
Mikro Tour 2018: Totální nasazení v Domě osvěty Rakovník