Hned na začátku se dostali do vodnické říše, kde museli přenést z jedné sklenice do druhé vodu na lžíci. Kromě pochvaly od vodníků za splněný úkol dostali i sladkou odměnu. Stejně jako kousek dál u Sněhurky, které se poztráceli trpaslíci.

Zato královna Koloběžka si pro děti připravila záludnější úkol. Projížděly trasu po lesní pěšině na koloběžce. Velcí na větší a ti nejmenší měli připravenou krásnou malou koloběžku. Ovšem jízda to nebyla ledajaká. Tam se jelo rovně a zpět se kličkovalo mezi kameny a k tomu bylo nutné přidat ještě krásné ladné pohyby. Však každému královna Koloběžka jízdu pěkně okomentovala. Komu dělala rovnováha přece jen trochu potíže, trpělivě mu pomáhal král Jan.

O kus dál hlavně velké kluky při skocích v pytli pěkně prohnali dědek s ježibabou. Pohádkový les s třinácti stanovišti končil v jesenickém autokempu. Tam na děti čekala selka s buřty a krajíci chleba, které si společně s rodiči opekly v kempu. K tomu si ještě zaskotačily na průlezkách.

Večer děti i rodiče čekalo v letním kině promítání animovaného filmu V hlavě. Návštěvnost předčila veškerá očekávání pořadatelů. Celkem přišlo sto dvacet lidí. Počasí tedy oproti červnovému termínu, kdy musel být pohádkový les kvůli dešti zrušen, opravdu přálo.

Pohádkový les pořádala letos už popatnácté kulturní komise při Městském úřadu Jesenice. Kulturní komise má ale jen pět členů, proto s pohádkovým lesem pomáhají další dobrovolníci, jak potvrdila Anna Poláková: „Většinou si každý z nás sežene kolegu a osloví své přátele, kteří rádi dělají něco pro ostatní. Řekla bych, že tímto způsobem je zajištěna záruka kvality. Máme ovšem i zářný příklad, kdy se po výzvě na facebooku ozvala dobrovolnice sama, čehož si velice vážíme."

Organizační věci zajišťují členové kulturní komise a pracovníci města, bez jejichž pomoci by například nebylo posekáno, připraven oheň a další věci.

Pohádkové kostýmy si dobrovolníci zajišťují sami. Většinou si je půjčují navzájem, nebo si je vyrábějí. Pořadatelům jen ohlásí, za co půjdou, aby se v lese nepotkaly stejné pohádkové postavy.
„Je to pro nás velká pomoc. Navíc se velice tento způsob osvědčil, každý si svého převlečení váží, může zapojit svoji fantazii. Přemýšleli jsme i o nákupu kostýmů, ale myšlenku jsme zavrhli po špatných zkušenostech s navracením kostýmů," řekla Poláková.

Úkoly, které děti plnily u jednotlivých pohádek, si rovněž vymysleli sami dobrovolníci. Od pořadatelů dostali jen pomůcky a kulisy a pak už záleželo jen na nich.

„Jsem se spoluprací dobrovolníků velice spokojená. Děkuji všem dobrovolníkům a spoluorganizátorům za jejich skvěle odvedenou práci a drahocenný čas. Nesmírně si toho jako kulturní komise vážíme, doufáme, že nám bude zachována přízeň a my budeme moci akce pro děti pořádat stále," uzavřela Anna Poláková.