Existuje ale parta Kroučováků, která všechno dělá „tak trochu jinak". Takže proč by příchod roku 2014 měli oslavovat zcela tradičně, když se nabízí tolik jiných a zábavnějších možností?

Členka partičky Iveta Maierová popsala: „Ani letos jsme si nenechali ujít příležitost, abychom se s rokem 2014 přivítali výšlape na Louštín. Do batohů jsme zabalili proviant nutný k náročnému výstupu, včetně špekáčků, vařiče, svařáku a chlapi se jako vždy vybavili na dalekou cestu placatkou slivovice, aby se cestou nenakazili nějakým potulným bacilem."

Cesta ubývala rychle a bez větších zádrhelů. „Sice venku malinko přituhlo, cestou nás honil kůň či kobyla, těžko říci, co to bylo, neboť my si raději místo zkoumání jejich identity hlídali holé životy. Ale na Louštín jsme došli všichni v pořádku."

Na Louštíně je kromě krásného pohledu do krajiny Rakovnicka čekaly voňavé špekáčky opečené na ohni, svařáček a též doplnili energii vánočním cukrovím.

„Zpět jsme to vzali přes takzvaný Malý Louštín, neb počasí nám přálo a jak se říká: Jak na nový rok, tak po celý rok. To proto, aby nám to sportovní nadšení vydrželo," upozornila Maierová. Všichni zúčastnění si chvíle na výletě chválí jako úžasně prožité odpoledne. „Těm všem díky, že našli sílu vstát a jít s námi do kopců, lesů a na čerstvý vzduch," poděkovala Iveta Maierová.