Předchozí
1 z 5
Další

Karolína Hubková

Jako malá říkala, že chce být tramvajačkou nebo prezidentkou. První sen se jí splnil, druhý asi neklapne, i když u této drobné akční blondýny člověk nikdy neví. Karolína Hubková z pražského dopravního podniku, známá jako Tramvajačka, žije už druhý rok v Rakovníku. Objevuje se v rádiu i v televizi, loni vydala knihu Deník tramvajačky a její instagramový profil sleduje přes 16 tisíc fanoušků.

Řidička historických tramvají Karolína Hubková.Řidička historických tramvají Karolína Hubková.Zdroj: se souhlasem Karolíny Hubkové

Řidička historických tramvají Karolína Hubková.
Fantasy na kolejích. Tramvajačka Karolína Hubková bude psát pohádky o tramvajích

Jaroslav Mikoláš

Podnikatel z Lišan, spolumajitel a jednatel zemědělské firmy Lupofyt, dosáhl v roce 2023 významných úspěchů. Stal se už potřetí vítězem kategorie zemědělství v prestižní soutěži Manažer roku a podruhé se dostal do TOP 10 nejlepších manažerů České republiky. S Deníkem hovořil nejen o své firmě, podnikání a zemědělství, ale také o závodech v milovaném porsche, se kterým brázdí okruhy i dlouho po šedesátce. Loni zajel životní sezonu.

Jaroslav Mikoláš je nejen úspěšným manažerem, ale i závodníkem.Jaroslav Mikoláš je nejen úspěšným manažerem, ale i závodníkem.Zdroj: se svolením Jaroslava Mikoláše

Jaroslav Mikoláš je nejen úspěšným manažerem, ale i závodníkem.
Úspěšný manažer Jaroslav Mikoláš: Závodění mi pomáhá rychle se rozhodovat

Marcela Krčmářová

Bydlí sice v Praze, ale hodně času tráví v Přílepech, malé vesničce na Rakovnicku, kde si s manželem před čtyřiceti lety pořídili chalupu. Loni tam založila sportovní klub Koutek, který je vyhledávaným cílem lidí ze širokého okolí. Rok 2023 byl pro ni zásadní, vyšla totiž její první kniha, román Horký čaj s mlékem.

Marcela Krčmářová založila před dvaceti lety v Přílepech Sportovní klub Koutek.
Zakladatelka sportovního klubu Koutek vydala svou prvotinu Horký čaj s mlékem

Roman Hartl

V Rakovníku je znám poutavým vyprávěním podloženým dokonalou znalostí regionu. Je rovněž autorem řady turistických průvodců. Přestože se považuje spíše za introverta, se zájemci o místní historii si při vlastivědných procházkách dokáže povídat dlouhé hodiny. Publicista nyní připravuje druhý díl Velkého průvodce tajemným Rakovníkem a je také domluven s Lužnou na sepsání tamních příběhů k výročí obce v roce 2025.

Zdroj: Deník/Josef Rod
Roman Hartl.
Vlastivědný publicista Roman Hartl: Minulost mě zajímá více než současnost

Jan Vaidiš

Rakovnický kouzelník a iluzionista Jan Vaidiš se svému řemeslu věnuje téměř dvacet let. Na jaře roku 2022 se stal mistrem České republiky v moderní magii v kategorii iluzí, později ohromil diváky svým vystoupením v soutěži Česko Slovensko má talent. Na podzim roku 2023 přichystal pro Rakovničany nezapomenutelnou show v Rakovníku, která se už nebude opakovat.

Kouzelnická show Jana Vaidiše v Tylově divadle Rakovník.Kouzelnická show Jana Vaidiše v Tylově divadle Rakovník.Zdroj: Deník/Josef Rod

Rakovnický kouzelník Jan Vaidiš se věnuje svému řemeslu téměř dvacet let.
Poprvé a zároveň naposledy. Mág Jan Vaidiš chce ohromit Rakovník velkolepou show