Věc měla ale jeden háček. Oba aktéři měli zavázané oči a jeden druhého musel tím pribináčkem nakrmit. Kdo snědl celého, dostal dva body, kdo polovinu, jeden.

Dál děti srážely proudem vody z požární hadice zvířátka z podstavce. Jinde dokazovaly, jak se vyznají v důležitých telefonních číslech na policii nebo hasičům. Těch úkolů na cestě z Krakova až na hrad Krakovec je čekalo dvacet čtyři. Narazily třeba i na „Černou kroniku.“ Nebo ošetřovaly rytíři Brtníkovi koleno. Neodradil je ani vytrvalý déšť a směle kráčely až na hrad.

Tady se setkaly se samotným rytířem Brtníkem a jeho dcerou Leontýnkou. Rytíř si pro ně připravil zvlášť záludný úkol. Odhadovaly tíhu kamenů a osvobozovaly čaroděje Mrakomora, který letos na soutěž poprvé zavítal.

Za rytířem Brtníkem se dvojice dětí vydaly už pošesté. U zrodu soutěže byla šipkovaná a dobrý nápad.

„Šli jsme s našimi dětmi z Krakovce a hráli šipkovanou. Při tom nás napadlo, uspořádat soutěž pro všechny děti a nějak tam zaplést film Ať žijí duchové,“ vzpomínala jedna z organizátorek Lenka Braná. Nápad se ujal a akce získala věhlas. Přihlašují se na ní děti nejen domácí, ale také z Nového Strašecí, ze Šanova, z Rakovníka i z Prahy. Podle věku soutěží jako trpaslíci, skřítkové a pionýři. Na konci se všechny body sčítají. Ti nejlepší dostanou diplom, medaili a k tomu nějaké drobnosti. I přes nepřízeň počasí se letos přihlásilo padesát devět dětí.

Pohádkovou soutěž pořádali manželé Staňkovi, Braných, Obecní úřad Krakov a krakovští hasiči. „Velký dík patří všem lidem, kteří nám pomohli. Bez nich bychom tak velkou akci nezvládli,“ řekla na závěr Lenka Braná.

Výsledky:

Kategorie :Skřítci (do 6 let) 1.místo Daniel Cusack, Marek Braný 2.místo David a Jan Sušilovi 3.místo Jakub a Martin Levovi

Kategorie: Trpaslíci (7-10let) 1.místo Katie Cusacková, Libor Hanzlík 2.místo Michaela Titlbachová, Tereza Braná 3. místo Kristýna Trávníčková, Zuzana Smáhová

Kategorie : Pionýři 1.místo Michal Braný, Jan Čech 2.místo Marek Jiránek, Petr Beneš 3.místo Barbora Voláková, Denisa Lisnerová