Nabídla domácí pohoštění, či sušený rozmarýn ze slunné Itálie anebo, pokud hosté chtěli, provedla je po své zahradě. Ta otevřela lidem dostatečně velký prostor pro procházku nebo relaxaci. Příjemnou atmosféru dokreslovaly sochy a keramika Marcely Braunové Regaiolliové.

O kulturní zážitek se postaraly dívky z country tanečního souboru Klobouček z Nového Strašecí. Většinou bosky v trávě předvedly několik tanečních vystoupení v různém stylu.

To vše umožňovala celoevropská akce Víkend otevřených zahrad. Během něj otevřely své brány zahrady, do kterých se člověk jindy běžně nedostane, například školní, církevní. Přidat se mohli i majitelé soukromých zahrad, tak, jako to udělala Marcela Braunová Regaiolliová: „O akci jsem se dozvěděla úplně náhodou asi před třemi roky z televize a tehdy jsem se poprvé zapsala na webové stránky, kam se může zapsat každý. Je to mezinárodní nevýdělečná akce. Má za cíl podpořit zeleň," vysvětlovala Marcela Braunová Regaiolliová a pokračovala : „Je škoda nepustit lidi na zahradu. Mám ráda, když zahrada žije."
Svoji zahradu majitelka popsala jako úplně běžnou normální a obyčejnou. Trochu namíchanou užitkovou i okrasnou doplněnou vlastními sochami. Nepřehlédnutelná je na ní opuková zeď staré stodoly. „Je pěkné, když lidé přijdou. Na co by mi byla hezká zahrada, kdyby byla stále prázdná a já tam jen sekala trávu," zkonstatovala paní Marcela.

Zahradu si založila sama s rodinou asi před dvaceti lety. Inspirací byly různé časopisy. Jenže, jak ví každý šťastlivec, který má zahradu, zahrada se stále mění a nikdy v ní není hotovo. Pořád se něco sází a vylepšuje. Zahrada je vlastně takový živý obraz. Vybrat ale to, co má nejraději, Marcela Braunová Regaiolliová nedokáže. „Líbí se mi vše dohromady. Máme to namíchané, takže jahodový záhon leží uprostřed okrasného trávníku a ne někde bokem. Vedle květin rostou stromky a keře rybízu a angreštu. Zahrada je pěkná i v zimě," popisovala. Aby byla stále opravdu pěkná, o to se stará celá rodina sama. Dobrovolné vstupné, které lidé během dvou dnů zaplatili, přijde na opravu kapličky v Rudě.