Plocha pro výstavbu obchodního centra patří firmě De Iure a ne původnímu kupci Qinn Investu. Kromě Teska má zde vyrůst další prodejní hala.

Novým hráčem je firma De Iure. Přičemž před dvěma týdny radnice hovořila o tom, že sumu za pozemek dostane právě od Qinnu. Na nejasnosti upozornila podnikatelka Hana Tošnarová.

„Pozemek jsme prodali Qinn Investu, ale ve smlouvě je klauzule, která umožňuje prodat plochu i třetí straně,“ vysvětloval místostarosta Luděk Štíbr. Podle starosty Zdeňka Nejdla je ovšem taková praxe v developerském prostředí běžná a byla potvrzena i právníky. Původně zastupitelé pozemek prodávali s tím, že na něm vyroste obchodní centrum typu Tesco. To se má i stát. Ovšem hned vedle Teska vyroste přibližně stejně velká hala (cca 5 tisíc m²), v níž bude podnikat seskupení obchodníků pod názvem MyBox. Aby toho nebylo málo, MF Dnes ve středu informovala, že do Rakovníka míří podobné seskupení s názvem Stop Shop. „Nic o tom nevím, je otázkou, kdo bude v nové hale podnikat,“ řekl k tomu Nejdl.