Každý den si vaše děti mohou pohrát v herně, zatím co vy sedíte u kávy.

„A fungujeme skvěle. Zájem je o nás veliký,“ řekla vedoucí Palečku Pavlína Jirkovská. Tři dny v týdnu, které byly zpočátku rodičům i prarodičům v Palečku k dispozici, se zanedlouho prodloužily na dnů pět.

„Největším trápením v kladném slova smyslu je velikánský zájem. Moc bychom potřebovali nové prostory. Někdy se nám tu sejde i dvacítka dětí, a to už je panečku nějakého hluku, který leckdy obtěžuje školku, která sídlí ve spodním patře,“ zdůraznila Pavlína Jirkovská.
Mateřské centrum Paleček si oblíbily nejen maminky z Rakovníka, ale i z okolních vesnic. „Jak říkám, to jsou naše věrné maminky, které sem nejprve jezdily s jejich staršími sourozenci. Mnoho z nich se ptá i na další kursy. Faktem je, že bychom je byly schopné zajistit. Vždyť i mezi našimi maminkami je jich mnoho, které by mohly být případnými lektorkami a peníze by jsme také byly schopné sehnat prostřednictvím grantů. Jen ty prostory prostě chybí,“ pokračovala Pavlína Jirkovská.

Pravdou je, že každým rokem nabízí Paleček cosi nového, letos je to například kurz angličtiny pro maminky v pondělním dopoledni. Pondělní odpoledne je nově vyhrazeno také Hrátkám s robátky. „To je pro ty mamči, které k nám nestihnou přijít dopoledne,“ upozornila Pavlína Jirkovská. Čtvrteční dopoledne je nově ve znamení Veselé barvičky.

„Rodiče by měli dbát na to, aby se jejich potomci vyvíjeli tím správným směrem. V Palečku najdou pro své děti řadu zajímavých a podnětných aktivit i nové přátele,“ uzavřela Pavlína Jirkovská. Mateřské centrum Paleček najdete v Rakovníku v 1. patře MŠ Vinohrady v ulici Zdeňka Štepánka. Více se o tomto zařízení můžete dozvědět na těchto obsažných internetových stránkách: www.mc–palecek.com.

Paleček je určen pro miminka, batolata i předškoláky. Nabízí herničku, kroužky, besedy, kurzy, cvičení, tvoření.