VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pan L se nezúčastní jednání

Rakovník/ Kontroverzní text prohlášení vedení rakovnické radnice na webu se dotklo Lubomíra Lipperta natolik, že dnes zasílá na radnici dopis. V něm oznamuje, že se nebude zúčastňovat dalších jednání.

27.1.2008
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto:

Jen pro připomenutí: V prosinci se na webu města Rakovníka objevil text, kterým se vedení radnice snažilo vysvětlit občanům své postoje ve věci budoucího silničního obchvatu. To by bylo naprosto
v pořádku. Jenže v textu se objevilo několik formulací, které, mírně řečeno, zvedly tlak těm, o které v celé kauze jde. Nejprve se ozval opoziční zastupitel Marcel Chládek, který věc napadl jako osobní zviditelňování autorů, nikoli stanovisko města, požadoval odstranění a následně i zaplacení odpovídající částky za správu webu. Druhým, kdo se cítil uraženým, byl Lubomír Lippert, majitel pozemků, které by město potřebovalo k uskutečnění celého obchvatu. Kromě upozornění na způsoby vyjadřování byl Lubomír Lippert v textu označován jako pan „L“. Rozhodně však v jeho případě nešlo o pózu, nebo nějaký politický tah.
„Já, kromě parkoviště Na Váze, které je historickým majetkem rodiny, a tedy máme
k němu osobní vztah, nemám ve městě jako takovém žádné podnikatelské nebo politické ambice. Proto nechápu, proč jsem takto urážen a označován jako zločinec,“ řekl Lubomír Lippert.

Po dlouhém přemýšlení nad textem článku z webu města Rakovníka tak nakonec padlo rozhodnutí Lubomíra Lipperta, že se dalších jednání se stávajícím vedením města po dobu stávajícího volebního období nebude zúčastňovat. Celý neupravovaný text, předaný redakci Rakovnického deníku panem Lippertem, najdete v pravém sloupci.
Důvod je jednoznačný. V textu článku se objevily pasáže, které jej uráží. Nejen, že je zde napomínán jako prostořeký školák, ale hlavně je označen jako pan „L“.
„To mne uráží, protože takto se označují osoby trestně stíhané nebo odsouzené, tedy zločinci. Já ale nejsem ani stíhaný, ani odsouzený, jsem bezúhonný občan, a takto mne označuje člověk, který sám čelí trestnímu oznámení,“ vysvětlil Lubomír Lippert. Myslí tím probíhající kauzu rakovnického starosty Zdeňka Nejdla, kdy je vyšetřováno jeho možné zneužití pravomoci veřejného činitele.
Pan „L“ byl tedy tím startovacím výstřelem k rozhodnutí.
„Když jsem text četl, nechtěl jsem věřit, že někdo může být tak neslušný, že o člověku mluví jako o panu „L“. Když jsem později s panem starostou telefonicky mluvil, ten mi potvrdil, že se skutečně jedná o mne. Na moji žádost o opravu v textu prohlásil, že si za článkem stojí,“ řekl ještě Lubomír Lippert a jako důkaz svých slov onen rozhovor přehrál na záznamníku.
Dnes už text článku na webu města Rakovníka nenajdete. nahradily jej jiné, aktuálnější materiály. Na otázku, proč se v textu místo celého jména objevil jen pan „L“, starosta Nejdl odpověděl:
„Znovu opakuji, že se jednalo o reakci města na mediální dění okolo obchvatu a s ním slučované události parkoviště Na Váze. Jméno pana Lubomíra Lipperta se v něm objevilo v plném znění několikrát, pouze jednou jako pan „L“. Bylo to nešťastné, šlo to napsat i jinak.“
Zásadním problémem tedy bude, zda se podaří nebo nepodaří získat městu od Lubomíra Lipperta potřebné pozemky pro stavbu obchvatu.
„Já samozřejmě už sjednané dohody respektuji a nebudu je zpochybňovat. Jen říkám, že já osobně se dalších jednání za současného vedení města účastnit nebudu,“ vysvětlil Lippert.
První polovina je tedy dobrou zprávou a jak se zdá, realizaci obchvatové části B1 nic bránit nebude. Horší je, co znamená druhá část těchto slov. Co na to říkají zastupitelé, kteří jako zástupci města dosavadní domluvu o směně pozemků zprostředkovali.
„Z lidského hlediska se panu Lippertovi nedivím. Jako politik musím počítat s tím, že mne lidé z druhého břehu budou atakovat. Ale pan Lippert je člověk mimo politiku. Udělám maximum proto, aby jednání nezkrachovala. Apeluji na všechny, aby jak emoce, tak politické zájmy, šly stranou a abychom všichni měli zájem na vybudování obchvatu. V této záležitosti jsme se shodli s paní Fišerovou, že jako představitelé svých stran budeme vybudování obchvatu garantovat. Už proto, že město by směnou s panem Lippertem ušetřilo odhadem dvacet čtyři milionů. A na oplátku jej jen uráží na webu, kde se ani nemůže bránit,“ řekl Rakovnickému deníku zastupitel Marcel Chládek.
„Abych pravdu řekl, nevím, co si o tom mám myslet. Zatím se nebudu k tomu nijak vyjadřovat,“ krátce odpověděl Eduard Filip, další ze zastupitelů jednajících o směnách.
Co rozhodnutí Lubomíra Lipperta přinese, dnes ještě nelze přesně odhadovat. Ať už vedení města, tak opozice v Rakovníku, všichni si dávají obchvat jako jeden z hlavních cílů své politiky. Možná o dalším více napoví beseda u kulatého stolu, kterou už avizovali jak zástupci radnice, tak zástupci oponujících stran a která by měla být veřejná. O jejím konání Rakovnický deník včas své čtenáře informuje.
Prozatím město pokračuje ve své strategii a krocích, které musejí stavbě obchvatu předcházet.
„Proběhlo vstupní jednání se společností SHB, která má pro nás připravit dokumentaci pro územní rozhodnutí a kterého se kromě nás a zástupců SHB účastnili také odbor životního prostředí, zástupci kraje, Správy silnic Kladno, Policie,“ seznámil nás s posledními kroky radnice starosta Zdeněk Nejdl.

Text dopisu Lubomíra Lipperta:

Dne 24. 10. 2007 byla na jednání s vybranými zastupiteli (dle usnesení ZM ze dne 17.9.2007) uzavřena dohoda o směně pozemků potřebných pro trasu obchvatu B1. Bohužel tato dohoda ze strany současného vedení města vyvolala velmi negativní reakce (viz sdělovací prostředky Rakovnický deník a Raport). Dokonce na webových stránkách města je o mně psáno jako o „panu L.“ (na rozdíl od pana starosty nejsem trestně stíhán Policií ČR), který nemusí ctít zásady, které ukládá zákon. Dokonce je tam uvedeno, že vedení města mi doporučuje, abych důkladně zvažoval jaké výrazy budu volit k postupu úřadu v rámci přenesené působnosti. Toto doporučení současného vedení města (mj. mě velmi urazilo) jsem si vzal k srdci a dalších jednání (i o dalších směnách) po dobu stávajícího volebního období (za stávajícího vedení města) se již nebudu zúčastňovat.
Musím uvést, že mě velmi mrzí, že došlo (ne moji vinou) k takovému vyostření vztahu mezi současným vedením města a mnou, ale ujišťuji Vás, že sjednanou dohodu o směně pozemků pro trasu obchvatu B 1 nebudu zpochybňovat a jsem připraven ji realizovat. V případě, že nadále trvá zájem města o směnu pozemků pro trasu obchvatu B 1, žádám o zaslání návrhu této směnné smlouvy.

JUDr. Lubomír Lippert

Autor: Martin Kůs

27.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 16 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oborech příbuzných kartografii a zeměměřictví Ostatní odborní pracovníci. Požadované vzdělání: bakalářské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zařazení dle katalogu správních činností - 2.62.11 - Systémové činnosti při vedení a obnově operátu, zjišťování průběhu hranic., Motivační dopis společně s životopisem zasílejte v termínu do 15.3.2018 na e-mail Marcel. Franek@cuzk.cz, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek FKSP, stravenky, 5 dnů sick days., Kontakt: osobně, e-mailem Marcel.Franek@cuzk.cz nebo tel. 313521613. Pracoviště: Katastrální úřad pro středočeský kraj - pracoviště rakovník, Na Sekyře, č.p. 2123, 269 01 Rakovník 1. Informace: Marcel Franěk, .

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč

Pomocní pracovníci v zemědělství, lesnictví a rybářství Pomocný pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o práci v zemědělství. Podmínkou řidičský průkaz sk. T. Mimo sezónu práce v dílně, během sezóny práce na zemědělských strojích. Kontakt tel 723558827 nebo e-mailem chmel.praha@iex.cz. Pracoviště: Zem - invest a.s.- pracoviště mutějovice, 270 07 Mutějovice. Informace: Bičovský, +420 723 558 827.

Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 12 200 Kč

Pracovníci pro ruční praní a žehlení Ruční praní a žehlení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: TRITON spol. s.r.o., S.K. Neumanna 2229, 269 01 Rakovník, Kontakt: p. Šeiner, tel. 777 038 145. Pracoviště: Družstvo zlahoda - triton spol. s r.o., S. K. Neumanna, č.p. 2229, 269 01 Rakovník 1. Informace: Šeiner, +420 777 038 145.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 19 000 Kč

Elektromechanici Elektromechanik, elektrotechnik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: samostatná práce v terénu, ve výškách (štafle, žebříky, střechy), v těsném prostoru, s elektrickým nářadím (vrtačka, bruska aj.). Opravy výpočetní techniky, práce v prodejně a příjem plateb zákazníků v hotovosti. , Požadujeme: řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič), bydliště do 12 km od Rakovníka výhodou., Pracovní doba Po-Pá 8:00-12:00/13:00-17:00 hod., Nabízíme: odborná školení s možností zvýšení kvalifikace, služební auto, telefon notebook, stravenky v hodnotě 100 Kč,- příspěvek na penzijní fond, 13. plat, bezplatné internetové připojení v místě bydliště., Kontakt: e-mailem wiracom@wiracom.cz. Pracoviště: Wiracom s.r.o. - pracoviště, Husovo náměstí, č.p. 10, 269 01 Rakovník 1. Informace: Jiří Bayer, +420 311 320 100.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
24

Minimálně do konce března se ještě příliš neohřejeme

Závěrečné řeči začaly v úterý u Krajského soudu v Praze v kauze údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje, kde mezi 11 obžalovanými nejviditelněji vyčnívá někdejší hejtman David Rath.
10

Korunní svědkyně v Rathově kauze účet za přiznávané čachry odmítá

Zloději mají pré: začíná sezona

Střední Čechy – Škodu vyčíslenou na 24 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se v úterý během noci vloupal do dílny u domu v obci Březová-Oleško na Praze-západ. 

Křivoklátská lípa končí životní pouť. Je nebezpečná

Křivoklát – Sečteny už jsou dny (a vlastně i hodiny) nemocné lípy na nádvoří hradu Křivoklát na Rakovnicku. Půjde k zemi.

Závěrečné řeči v Rathově kauze: dvojí Ne a jedno Ano

Střední Čechy – Získání zakázek ve veřejných soutěžích bylo férové – a rozhodně bez toho, že by s tím bylo spojeno jakékoli předávání úplatků. V pátek to u Krajského soudu v Praze uvedli souzení manažeři firem dodávajících zdravotnické vybavení Martin Jireš a Jindřich Řehák.

Epidemie je v kraji minulostí, hlásí hygienici

Střední Čechy – Údaje o obětech chřipky nabývají hrozivých hodnot, nicméně příznivou zprávou je, že epidemie se pro obyvatele kraje stala už jen ošklivou vzpomínkou. Páteční vyhodnocení údajů praktických lékařů a pediatrů o počtech pacientů s akutními respiračními onemocněními ukazují na většině území hodnoty hluboko pod hranicí epidemie, za niž se obvykle považuje 1600 onemocnění na sto tisíc obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT