V čistecké Cihelně se již v pátek 27. srpna od 18 hodin uskuteční koncert souborů ZUŠ Rakovník. Zajímavé akce k zakončení letních prázdnin se nabízí hlavně o víkendu. V sobotu se v Čisté na fotbalovém hřišti bude od 15 hodin konat pohodové odpoledne spojené s netradičním sportovním vyžitím. Pro dvoučlenné rodinné týmy budou připraveny zábavné disciplíny. Odpoledne zpestří hasiči s pěnou a soutěž rodinných týmů v přetahování.

Také v Krušovicích se bude sportovat. Na hřišti začne od 10 hodin tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev Krušovická smeč, večer následuje taneční zábava za doprovodu Krušovické trojky.

Z tábora, který na modelářském letišti organizuje Letecko-modelářský klub.
O modelářský tábor byl letos nebývalý zájem

Kousek od Krušovic, konkrétně na koupališti Bucek, budou v sobotu k vidění veterány. Čtvrtý ročník tradičního srazu začne dopoledne v Novém Strašecí. Poté pojede spanilá jízda do Stochova a odtud na Bucek, kde na návštěvníky od 14 hodin čeká hlavní program. Vystoupí třeba Bohuš Matuš nebo Abba world revival.

Další velkou sobotní akcí bude PapůFest, který se na Tyršově koupaliště v Rakovníku uskuteční podruhé. Začíná se v 10 hodin a příchozí se vedle ochutnávek od českých hvězd gastronomie v čele s Romanem Stašou mohou těšit na stánky s jídlem, foodtrucky, dětský koutek, soutěž v pojídání chilli, worskhopy a další.

Ti, kteří mají rádi atmosféru středověku, mohou o víkendu navštívit oba hrady na Rakovnicku. Hrad Křivoklát nabídne v sobotu a neděli od 10 do 16:30 poslední prázdninový program. Lidé se mohou těšit na šermíře Tartas, taneční skupinu Jahanara a také vystoupení kata. Na nádvoří hradu Krakovec se odehraje v sobotu od 18 hodin koncert Vladimíra Václavka.

V pondělí bude historická část rakovnického Domu osvěty hostit zábavné odpoledne spojené s výstavou S Agátkou na prázdniny. Program začne v 15:30 a vedle kouzelníka Jana Vaidiše si děti užijí diskotačení s Janem Ladrou.