Zatímco rakovnická koalice občanských demokratů (ODS) a politického uskupením Společně pro Rakovník (SpR) chce rozšířit poblíž centra parkoviště, opoziční sociální demokraté (ČSSD) znovu otevřeli otázku nad již v minulých letech diskutovaným parkovacím domem.

„Dnes se dohadujeme nad dopravou, zabýváme se tím, kolik bude na náměstí závor, ale nikdo se již nezajímá o to, kde budou auta parkovat,“ řekl během zasedání zastupitelů Jiří Ludačka (ČSSD), který následně znovu oživil myšlenku na vystavění parkovacího domu v Rakovníku.

„Není pravda, že bychom parkování neřešili,“ reagoval starosta Zdeněk Nejdl (ODS) a dodal, že vedení radnice má zpracované dva projekty na vytvoření nových parkovacích míst, konkrétně v ulici Klicperova u komunikace směrem k dopravnímu hřišti, dále pak u budovy městské knihovny. Rozšířením parkovišť vznikne okolo osmdesáti nových míst pro automobily. K dispozici je také parkoviště u Jednoty, které je však plné výmolů a výtluků. Využít mohou řidiči parkoviště nad Vysokou bránou.

„Parkovací dům je otázkou pro nějaké investora. Vždy jsme narazili na to, že zde není tržní síla, která by následně parkovací dům financovala. Když bude chtít někdo něco takového vybudovat, tak určitě pro zisk a ne z veřejného zájmu,“ řekl Nejdl. Jenže Ludačka si myslí úplně něco jiného. Podle něj by mělo onen parkovací dům vybudovat město a následně se o něj starat. „Nemyslím si, že parkovací dům je developerská záležitost. Jako je na náměstí brána a vybírají se peníze za parkování, tak i v domě by se vybíralo za parkování,“ uzavřel diskuzi Ludačka.