Největší problém s parkováním svých osobních automobilů řeší především rakovničtí občané. Nejkritičtější místa jsou zejména sídliště. Obyvatelé tam mívají někdy problém zaparkovat v blízkosti svého domu. Řešením problémové situace je například povolení částečného parkování na chodníku. To se ale zase nelíbí chodcům. „Auta parkují někde na chodníku i tak, že se kolem nich nedá skoro projít, “ řekl Petra ze sídliště Bendovka. Na stejný problém poukazují občané i v rámci svých dotazů na webových stránkách města.

Situace by se měla brzy zlepšit, zejména v blízkosti centra města. Parkoviště P+R až se stovkou parkovacích míst u odboru dopravy je zaneseno v novém územním plánu města. „. Jedná se o panelovou plochu u odboru dopravy a také zelený pás při cestě na vlakové nádraží. Vozidla, která tak parkují nyní na Nábřeží, by měla parkovat zde a centrum by se od toho mělo odlehčit,“ vysvětlil rakovnický starosta, Pavel Jenšovský. Město je na realizaci připraveno, čeká tak jen na změnu územního plánu.

A na tom závisí také plánované parkoviště u zimního stadionu. „U zimního stadionu, poděl nábřeží Dr. Beneše, se projektují parkovací plochy, zde plánování probíhá v koordinaci s plynaři, předpoklad realizace je po roce 2020,“ uvedl tiskový mluvčí radnice, Jiří Cafourek. Zhruba deset parkovacích míst by mohlo přibýt už v příštím roce ve Spalově ulici. A po roce 2020 město plánuje i rozšíření parkovací plochy v ulici Lužní.

Více parkovacích míst by přivítali i v Jesenici. Nouze je tu o ně hlavně v době velkých výprodejů místního obchodního domu nebo při konání nejrůznějších kulturních akcí. Zástupci města Jesenice také plánují rozšíření parkovací plochy. „V rámci přípravy revitalizace Mírového náměstí budou zřízena nová místa na parkování,“ uvedl starosta města Jesenice, Jan Polák. A v plánu je i rozšíření parkování u bytových domů. „V lokalitě u základní školy postupně revitalizujeme jednotlivé plochy u bytových domů a počítáme v rámci dalších etap s postupným zřizováním parkovacích míst u dalších bytových domů,“ řekl Polák.

Problém s parkováním řeší i v některých obcích. Zejména obyvatelé, kteří bydlí u hlavních silnic, by často parkováním před domem bránili plynulému provozu. Tento problém vyřešili například v Lužné v Nové ulici tím, že rozšířili vozovku a zřídili po levé straně parkovací pruh. Další problém je s parkováním u novostaveb, kde v některých případech nejsou dokončeny ani komunikace a s parkováním je problém.