Nyní řidiči za parkování zaplatí na všech parkovištích. Provoz všech parkovacích ploch se tím sjednotí ve stejném režimu a odstavná parkoviště odpadnou.

Naproti tomu se ale sníží cena za prvních dvanáct minut parkování, a to z pěti na dvě koruny. Půlhodina zůstane na pěti korunách a hodina na deseti. Další úspora pro řidiče se rýsuje ve zkrácení provozní doby parkovišť.

V pondělí až v pátek budou zpoplatněna mezi osmou a sedmnáctou hodinou, v sobotu od osmi do dvanácti hodin. Nově se zavádí večerní interval, a to od dvacáté do čtyřiadvacáté hodiny pro všechny dny v týdnu.

Proč se tak zastupitelé rozhodli, vysvětlil starosta města Karel Filip: „Nová provozní doba znemožní parkování po celou noc a případné rušení nočního klidu, dále celodenní parkování řidičů, kteří zde nebydlí a pokračují z města hromadnou dopravou.“

Zda nové parkování bude mít pro město nějaký finanční přínos, současné parkovací automaty neumožňují zjistit. Proto po ročním provozu zastupitelé porovnají výnosy obou systémů a případně parkování změní.