Václav Čermák (Rakovník v pohybu), člen rakovnické koalice, se totiž při hlasování zdržel. „Už při projednávání na radě města jsem se zdržel. Jedná se podle mne o strategický pozemek, město si jej mohlo ponechat do budoucna, prodat se může kdykoliv. Částka tři miliony není takový zásadní obnos peněz pro město," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Václav Čermák. Nyní věří, že se záměr podaří a investice lokalitě prospěje a nová nemovitost do lokality zapadne.

Exstarostovi Rakovníka Zdeňku Nejdlovi (ODS) se projekt od počátku zamlouval a proto jej podpořil. Jako jediný z řad opozičních zastupitelů.

„Nenašel jsem nic, co by realizaci projektu bránilo," nechal se slyšet Zdeněk Nejdl a pokračoval: „Ví někdo o investorovi, který by chtěl v této lokalitě něco vybudovat a za lepších podmínek? Není příliš těch, kdo by chtěl takovýto investiční záměr podstoupit. Jedná se o proluku, která si rozhodně zaslouží zastavět. Sice dojde ke snížení parkovacích míst, ovšem parkoviště je, popravdě řečeno, málo využívané."

Na snížení parkovacích míst okolo historického centra především poukazovali zastupitelé opozičního hnutí Město pro vás. Reagovali tak i na doporučení dopravní komise zabývající se parkováním v centru města a jeho okolí. Ta doporučila pozemek s parkovištěm neprodat.

Rakovničtí prodali pozemek vedle KC Rakovník soukromému investorovi za 3 miliony korun.„Cena pět tisíc korun za metr čtvereční je sice historicky nejvyšší, nicméně je potřeba se na věc podívat z více pohledů. Prodejem se navždy zbavíme strategického pozemku v centru města. Vznikne zde šestnáct bytů a k tomu čtyři obchody, čímž se zvýší nároky na parkování v této lokalitě, a to na úkor kulturního centra," sdělil zastupitel Ivo Trešl (Město pr vás).

„Zabývali jsme se věcí ze všech stran a chápu tento názor. Komise by se měla podívat na územní plán. Jak v současném, tak i budoucím, je uvažováno o smíšené výstavbě. Přes den je zde parkoviště využíváno ze třiceti procent. Akce kulturního centra jsou večer, lidé tedy mohou parkovat i na náměstí. Využít by se dalo i zdejší štěrkové parkoviště," řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD).

„Pětadvacet let o pozemek nikdo neprojevil zájem. Je to téměř neobvyklá věc, kdy nám někdo v Rakovníku nabízí něco vybudovat bez nutné naší účasti. Původně zde mělo stát veliké kulturní centrum. Měli bychom tedy tento záměr podpořit," nechal se slyšet Miloslav Kubínek (ANO).

Na posledním zasedání rakovnických zastupitelů zazněly také pochybnosti o tom, že záměr byl vyvěšen po dobu patnácti dnů a nepřipravený zájemce se tak nemohl tohoto zúčastnit.

„Nejednalo se o veřejnou soutěž, i ten, kdo neměl studii, se mohl přihlásit. Bylo možné prodloužit lhůtu a myslím, že v takovém případě by bylo zájemci i vyhověno," reagoval na kritiku Pavel Jenšovský.

Ludvika Trešlová, právnička města, poznamenala, že město postupovalo podle zákona. Problém by byl ve chvíli, kdyby město odmítlo zájemce a termín mu neprodloužilo. „Dotyčný by pak měl u soudu lepší postavení. Žádný ale takový subjekt se zde neobjevil, ozval se pouze jeden uchazeč," řekla právnička Ludvika Trešlová. Investor bude mít ve smlouvě závazek v podobě termínu, do kdy musí nemovitost zkolaudovat. V opačném případě může město požadovat zpětné odkoupení za původní cenu.