„Rada města vzala výsledky hlasování na vědomí a doporučuje červnovému zastupitelstvu města schválit realizaci projektů Revitalizace hřiště Hájek a Lezecká stěna,“ potvrdil mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Oba projekty by měly vyjít na půl milionu korun, dohromady tedy jeden milion, což je i částka, která byla pro participativní rozpočet uvolněna.

Na třetím místě skončil projekt florbalové mantinely, který sice obdržel o dva kladné hlasy více než revitalizace hřiště Hájek, avšak rakovničtí občané mu zároveň dali o padesát záporných hlasů více (71).

Poslední projekt radary v ulici Fr. Diepolta obdržel 100 kladných a 183 záporných hlasů. I tyto projekty ovšem mohou být v budoucnu městem zrealizovány. „Pokud je vedení města shledá zajímavými, mohou se řešit i mimo participativní rozpočet v rámci dalšího plánování a rozvoje města. Nebo se mohou přihlásit příští rok,“ potvrdil garant participativního rozpočtu Ivo Trešl.

Celkem se do hlasování zapojilo 745 respondentů, z toho bylo vyřazených neplatných hlasů 78. Platných hlasů bylo 1638. Každý respondent měl k dispozici dva pozitivní hlasy a jeden negativní hlas, ale ne každý respondent využil možnosti všech tří hlasů.