Jedná se o osobu ve věku 74 let, která trpí nemocemi stáří, včetně nemoci srdce, na kterou užívá pravidelně léky. Příbuzní její zmizení oznámili policistům v pondělí ráno a dobu jejího odchodu z bydliště odhadují mezi 4.30 a 7.30 hodin uvedeného dne. Je tu i velký předpoklad, že žena odešla z domu zadní brankou, která vede do polí za obcí a stalo se tak v době velmi nepříznivých povětrnostních podmínek.

Policisté po nutném shromáždění sil a prostředků ihned zahájili pátrání v okolním terénu a později i v širším okolí obce. Pátrání bylo komplikováno značným množstvím sněhové pokrývky a vzhledem k nevyhovujícím meteorologickým podmínkám nebylo možno do pátrání nasadit policejní vrtulník. Jeho nasazení počasí umožnilo až následující den v úterý 30. listopadu v dopoledních hodinách.

Do současné doby však bylo pátrání v okolí obce neúspěšné. Stejně tak se zatím nepodařilo zjistit, že by žena odjela z obce vlakem či autobusem. Provedené prověrky těchto dopravních spojů prozatím tuto možnost vylučují.

Popis pohřešované osoby: 170 cm vysoká, bílé krátké vlnité vlasy, šedomodré oči, na levé tváři mateřské znaménko o velikosti 5 mm. Žena špatně artikuluje, mluví pomalu. Špatně se orientuje.

Pravděpodobný popis oblečení: černé nebo šedé legíny, vesta bez rukávů s beránkem, červené barvy. Na hlavě šátek nezjištěné barvy a na nohou obuté černé kozačky.

Jakékoliv informace k pohřešované lze sdělit na telefonních číslech 974 880 333, 974 880 730, 974 880 207 nebo na linku 158.

Autor: René Černý, tiskový mluvčí policie