Už je to třicet let, kdy byl otevřen veřejnost. Kromě toho Pavel Kumpa také informoval, že ačkoliv náklady na energie znovu vzrostly, ke zdražení vstupného nedošlo. Pavel Kumpa chce hledat finanční příležitosti jinde, než jen z peněženek návštěvníků a dotací od města.

V médiích slýcháme, že koupaliště a bazény mají letos žně, je tomu tak i u vás?

Oproti loňskému červenci jsme zaznamenali nárůst 1 400 klientů a přibližně devadesát tisíc korun v tržbách. Srpen ještě není uzavřen, ale zdá se, že ten loňský nedostihne kvůli zázračnému poslednímu týdnu, kdy jsme utržili dvě stě tisíc korun. Léto je v rekapitulaci téměř stejné jako to předešlé.

Uskutečnily se v bazénu v poslední době nějaké změny nebo se zde dokonce chystají ještě i nějaké novinky?

V současné době se musíme starat především o to, aby plynulý chod bazénu nebyl narušen či přerušen případnými poruchami nebo haváriemi, které je možné s předstihem odstraňovat. Náš třicetiletý plavecký bazén, který byl zprovozněn v roce 1983, je v podstatě starcem, o kterého je zapotřebí v přímé úměře věku pečovat.

Vím, že v areálu rakovnického bazénu bývala i nuda pláž. Je tato „atrakce" stále v provozu?

Nuda pláž je jistá kuriozita téměř v centru města, která zajímala masmédia převážně před šesti lety. Vskutku velmi zakrytá pláž obklopena hustým porostem, živým plotem a vojenskými sítěmi nabízí opalování nudistům v tropických dnech. Bohužel, po ukončení turnusů Feminy tour Praha nebývá tato pláž již tolik navštěvována.

Vychovává váš plavecký bazén také nové plavčíky nebo dokonce nové plavecké hvězdy?

Městský plavecký bazén byl koncipován především jako plavecká „pětadvacítka". Nikoliv atrakce, které vznikaly postupem času jako satelity tohoto nádherného areálu. Na vaši otázku ohledně výchovy plavčíků sděluji, že profesionální borci v tomto oboru absolvují nelehká školení zakončená náročnými zkouškami. Výchovu nových plavců či plaveckých nadějí zajišťují dvě plavecké školy. K plavecké škole MARCO jsme nechali vstoupit do bazénových vod plaveckou školu pana Beránka, která založila tolik potřebný plavecký oddíl. Myslím, že jsme učinili dobře. Ve středu 3. října se uskuteční 21. ročník Plavecké soutěže měst, kde právě od plaveckých škol a oddílu konečný posun tří bronzových pozic a stupínky výš.

Na každém kroku všichni slýcháme slovo „zdražování". Chystá se zdražení také v bazénu v Rakovníku?

Naše celodenní vstupné o prázdninách a hodinové (75 minut) v ostatních měsících stále považuji ze velmi přijatelné pro naše občany v rámci Středočeského kraje. Navíc mohou klienti jistou kombinací „Balíčku zvýhodněných služeb" nebo zakoupením permanentní vstupenky ještě více ušetřit. I když náklady na energie v letošním roce stouply přibližně o 340 tisíc korun, musíme hledat způsoby zmírnění dopadu nejen v peněženkách klientů nebo natahování rukou k městu, které bazén dotuje a bez jeho pomoci přežít nelze. Příkladem mohou být reklamní panely, výdajové automaty, pronájmy nebytových prostor. Za prioritní cíl v letošním roce považuji spokojenost návštěvníků a rozpočtovou paritu.

Autor: Michal Beneš, Miroslav Elsnic