Panelová cesta měří i s větvemi zhruba 900 metrů, stavební práce zde byly zahájeny v létě. Městys vysoutěžil zakázku za 12 milionů korun a financuje ji ze svého rozpočtu, další miliony poputují do opravy v příštím roce.

„Hodně nás ta lokalita trápila. Ulice je obestavěná z obou stran, lidí je zde dvakrát tolik než před lety a ozývali se, aby jim povrch neničil jejich nová auta. Pustili jsme se do toho sami, první dvě etapy jsme měli letos pokryté ze svého rozpočtu, ale na všechny etapy jsme neměli dostatek financí. Bylo by dobré na rekonstrukci získat nějakou dotaci,“ je si vědom starosta Pavlíkova Miroslav Macák.

Kromě opravy povrchu vznikají rovněž nové chodníky a parkovací místa, ale také ostrůvky se zelení. Myšleno je i na bezpečnost, zpomalení vozů zajistí retardéry. Součástí zakázky je i rekonstrukce dešťové kanalizace.

2. základní škola v Rakovníku.
Rekonstrukce dílen i nové šatny. Rakovnickou základku čekají nákladné opravy

Pavlíkovští nedávno ve školním areálu nechali vybudovat výukový altán, na který městys získal dotaci přes Místní akční skupiny Rakovnicko. Celá akce stála 3 miliony korun. Během letních prázdnin pak byla zrekonstruována školní kuchyně.

„Kuchyně dostala veškeré nové vybavení, to staré bylo ze sedmdesátých let. Nyní je vše z nerezu. Dělala se elektrika, voda, odpady i osvětlení. Kuchyň konečně vypadá jako z 21. století,“ pochvaluje si Macák.

Pavlíkov na opravu obdržel dotaci ze Středočeského kraje, a to tisíc korun na jednoho obyvatele. Zbylou část doplatil ze svého. Náklady činí 1,7 milionu korun.

Instalace vánočního stromu na Husově náměstí v Rakovníku.
Video, foto: V centru Rakovníka už stojí vánoční strom

Dále je v plánu také rekonstrukce dvorního traktu, na níž se zhotovuje projekt. „Jsou zde položeny panely a místo nich bychom chtěli zámkovou dlažbu, aby okolí školy trochu prokouklo. Součástí samozřejmě budou dešťové svody a kanalizace,“ uzavřel starosta.