Stát se tak mělo ve čtvrtek mimo dobu, po kterou jsou obchody určené pouze pro osoby starší pětašedesáti let. Dotyčné nechtěla ostraha vpustit. „Musel jsem vyrazit na místo, když jsem ovšem dorazil, nikdo již tu nebyl,“ popsal situaci starosta Pavlíkova Miroslav Macák s tím, že takovéto jednání se mu rozhodně nelíbí.

Vedení marketu Albert se pochybení nebrání a vinu přiznává. Podle mluvčího marketu Jiřího Marečka selhala ostraha, kterou zajišťuje externí agentura. Vedení již sjednává nápravu.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„Situace, kterou popisujete, je velmi politováníhodná a popsané chování nepřijatelné. Situace s nákazou koronavirem a vyhlášeným mimořádným stavem je velmi vypjatá a pro lidi emotivní, proto je prostřednictvím nadřízených ve zvýšené míře školíme a informujeme o nových opatřeních a nařízeních na prodejnách a o tom, jak řešit jednotlivé situace s nařízeními spojené,“ sdělil mluvčí marketu Albertu Jiří Mareček a dodal: „Popisovaného jednání se pravděpodobně dopustil zaměstnanec externí agentury, která zajišťuje ostrahu. Okamžitě jsme reagovali a i tito zaměstnanci našeho dodavatele budou také proškoleni. Panu starostovi i dalším lidem, které zmiňujete, se tímto velice omlouváme a rádi se jim samozřejmě omluvíme i osobně. Budeme rádi, pokud i nadále zůstanou našimi zákazníky.“

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in