„Energetická náročnost je strašlivá a obáváme se, jak stále vzrůstající ceny promítnou do obecního rozpočtu v následujících letech. Zvažujeme také tepelné čerpadlo ve škole, ale i možnost instalace fotovoltaiky. Na projektech se zatím pracuje,“ konstatoval starosta Pavlíkova Miroslav Macák.

Pavlíkovští by na zateplení budov rádi získali dotaci. „Z našeho rozpočtu takovéto akce sami neutáhneme,“ je si vědom pavlíkovský starosta.

Městys má rovněž v plánu obnovit aleje na polních cestách, a to u Skřivaně a na horizontu u silnice vedoucí k Senecké hoře. „Již jsme ukončili pachtovní smlouvy se zemědělci, kteří zde měli pozemky. Na projektu se pracuje, chtěli bychom tam nějaké ovocné stromy,“ plánuje Macák.

Novostrašecké kulturní centrum.
V Novostrašeckém kulturním centrum vymění oponu. Rakovník investice odloží

Pavlíkovští také zpevňují povrch některých cest. Nechali již položit recyklát směrem na Panoší Újezd, ale také na cestě okolo bývalého rybníka.

Letos také Pavlíkovští pořídili novou elektronickou úřední desku a rozšířili veřejný bezdrátový rozhlas do místních částí do Chlumu a Skřivaně. Zde je také v plánu pořízení úsporného LED veřejného osvětlení. „Jedná se o lokalitu V chaloupkách, kde jsou staré roubenky. Sice tam není moderní osvětlení úplně vhodné, budeme muset nějak přizpůsobit vzhled. Nyní se tam ale špatně měnila světla, LED osvětlení je méně poruchové a navíc ušetří spotřebu. Jedná se o naší největší položku v rámci energií,“ konstatoval Macák.

Zanedlouho se začne pracovat ve fotbalovém areálu, kde je potřeba opravit část střechy, do které již delší dobu zatýká. Jedná se o investici v řádu statisíců. Místní dobrovolní hasiči pak mají požadavek na novou radiostanici, ale také na helmy, oděvy, montérky a novou obuv, které bude třeba také uspokojit.