Proto měly v sobotu hospodyňky ve vsi a okolí napilno. Každá z nich se snažila upéct bábovku co nejhezčí a taky nejchutnější. Přidaly se  i ty  z okolí a také děti. Dokonce se nenechali zahanbit ani muži a pět jich přineslo  do soutěže  své výtvory. Dětských exponátů bylo šest a porota měla dost nelehký úkol: vybrat z pětadvaceti kousků  tu nejhezčí, nejoriginálnější a samozřejmě tu nejchutnější bábovku.

„Napadlo nás tady s Jaroslavou Leitnerovou, že třeba má někdo doma po babičce nějakou starodávnou formu, nebo zase originální recept, proto jsme vyhlásily soutěž. Už jsme chtěly soutěžit loni, ale to nějak nevyšlo,“ pokračovala Alena Švarcová. Také zazněl nápad soutěžit o posvícení o nejchutnější koláče, ten se ale neujal, protože koláče jsou přece jen složitější. Tak zůstala bábovka společně s oslavou MDŽ.

Hodnocení
Pětičlenná porota už měla od dvanácti hodin co dělat, spravedlivě ohodnotit všech pětadvacet kousků. Do tabulky si zapisovali body od jedné do deseti za chuť, od jedné do pěti za vzhled a od  jedné do tří za originalitu. Asi za hodinu padl verdikt poroty.

Z dětí se nejvíce povedla bábovka sourozencům Braným. Doprostřed postavili panenku. Bábovku pěkně nazdobili, takže panenka měla krásnou sukni. Uvnitř byla bábovka  trojbarevná. Se zdobením nám trochu pomáhala mamka s taťkou,“ popisoval nejhezčí dětskou bábovku Michal Braný. Pak se ještě přiznal, že ho baví péct a už taky pekl dort. „Ale cukrářem bych být nechtěl, to mám jen tak pro zábavu,“ vysvětli nakonec. Z těch dětských si porotci nejvíce pochutnali na bábovce od Zuzanky Smahové.

Z dospělých nejvíce chutnala Prezidentská bábovka od Jaroslavy Leitnerové. „Je to ale kalorická bomba, jsou v ní oříšky, kakao, čokoláda a smetana,“ vzpomínala autorka té největší dobroty.

Z mužských výtvorů nejvíce chutnala  bábovka od Karla Staňka, i když ji vůbec nepekl. Porotcům po pořádné dávce sladkostí přišla vhod bábovka se šunkou, vejcem a kyselou okurkou, pěkně celá zalitá v aspiku. Jednoznačně zabodovala! Nahoře měla ještě vyskládaný nápis Krakov.

Nejoriginálnější bábovka se povedla Pavle Staňkové. Pekla ji ve formě po babičce. Na jedné straně ji zdobila krásná včela.
Po soutěži se rozjela oslava MDŽ. Na začátku popřál ženám k svátku starosta Bořek Švarc. S gratulací v podobě písniček a básniček přišli mladí hasiči. Po nich k tanci a poslechu vyhrával Václav Chaloupka. Ženy dostaly krásný petrklíč a malé občerstvení.

Bábovky se vlastně povedly všem. Po soutěži se  rozkrájely, aby mohli všichni ochutnat, a jen se po nich zaprášilo.  O nej bábovku se v Krakově soutěžilo poprvé, ale MDŽ se tu slavilo už po několikáté. Oslavu připravil obecní úřad s místními hasiči.

„Myslím, že MDŽ není žádný komunistický svátek. Slaví se na celém světě a patří všem ženám, protože každá žena třeba není matkou,“ vysvětlila Alena Švarcová.

Výsledky:

Nejchutnější bábovka:
děti: Zuzana Smahová
ženy: Jaroslava Leitnerová
muži: Karel Staněk

Nejhezčí bábovka:
sourozenci Braných

Nejoriginálnější bábovka:
Pavla Staňková