Kruhový objezd u Tesca by se tak mohl proměnit k nepoznání. Podle návrhu firmy Arborea, kterému požehnala i rada města, by měl kruhový objezd mnohem lépe reprezentovat město. Měly by sem být převezeny takzvané Rejzkovy kameny, pomocí květin se utvoří různé barevné kombinace.

„Do budoucna bude součástí přivaděče do města, a proto je navržena jeho úprava první,“ komentoval rozhodnutí rady města mluvčí Jan Polák. Proti tomu se ale bouří lídři opozičních stran. Lídr rakovnických komunistů Miloslav Kubínek se nechal slyšet, že by vedení města mělo prioritně investovat do potřebnějších věcí.

„Kruhový objezd není takový monument, který musí být nějak vyzdoben. Postačí vysít trávu,“ řekl Kubínek a dodal, že peníze by po náročné zimě měly směřovat do oprav chodníků a také komunikací. Mnohem důležitější je podle něj ulice Pod Vodojemem.

„Cizinci zde velmi často bědují na stav této přístupové komunikace k obřadní síni v Rakovníku. Povrch zde pamatuje snad i první republiku. Takovéto věci by se měly upřednostňovat,“ řekl svůj názor ohledně důležitějších investic Kubínek.

Zkrášlení kruhového objezdu odsoudil i lídr opozičních zastupitelů za sociální demokracii a senátor Marcel Chládek. „Je to nekompetentnost rakovnické radnice. Neustále abychom je hlídali,“ uvedl Chládek s tím, že s rozhodnutím rady nesouhlasí místní rakovnická ČSSD. Rozhodnutím rady se zabývaly také výbory zastupitelstva města. „Tyto peníze by se jistě lépe využily na některou z priorit v zásobníku, o kterém jsme jednali minule na zastupitelstvu. Přijde mi to jako nehoráznost,“ napsala Radka Soukupová (ČSSD), která výbory na toto rozhodnutí upozornila.