„Šestadvacetiletý řidič ve voze Volkswagen Golf jel v Řevničově po místní vedlejší komunikaci. Před křižovatkou s karlovarkou však nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a na komunikaci vjel právě v době, kdy tudy projížděl muž v luxusním voze Mercedes Benz E270 CDI a došlo ke střetu. Po nárazu sjel ještě mercedes do pravého silničního příkopu odkud se vrátil zpět na vozovku,“ popisoval průběh nehody zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. „Muž z golfu hlídce nepředložil občanský průkaz, ani řidičský průkaz, technickou kontrolu vozidla a pojištění. Dále bylo zjištěno, že dotyčný řidičský průkaz nevlastní a že je volkswagen kradený,“ zdůraznil Heller.
Jaké pak bylo překvapení policistů, když nechali muže podstoupit zkoušku na návykové látky a zjistili, že před jízdou požil pervitin a morfin. „Hříšník byl převezen k lékařskému ošetření a odběru krve,“ sdělil na závěr Heller.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a řízení vozidla pod vlivem návykových látek. Na volkswagenu vznikla škoda 35 tisíc korun a na mercedesu za 900 tisíc korun