Předsedkyně petičního výboru Hana Orgoníková v pozvánce, jež je adresována jednomu z iniciátorů petice Karlu Breníkovi z Křivoklátu, napsala: „Projednávání petice by se mělo konat za účasti zástupců Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí."

Karel Breník konstatoval: „Máme z veřejného slyšení velikou radost. Konečně se věci trochu hnuly kupředu. Tak uvidíme."

Připomínáme, že se pod petici podepsalo téměř 14 tisíc lidí. Na jednání, jak Karel Breník potvrdil, se zástupci petičního výboru určitě dostaví. Protest by se měl začít projednávat před půl šestou hodinou večerní. „Ti, kteří petici podepsali, se zajímají o její osud. Volají nebo posílají maily, navštěvují nás osobně. Od doby vzniku petice se přístup široké veřejnosti k této problematice značně změnil, a to v tom pohledu, že Národní park Křivoklátsko není nezbytný," popsal před nedávnem Karel Breník s tím, že lidé si uvědomují, že „zaplocení" určitého území, obehnaného spoustou zákazů a nařízení, bývá zástěrka, jak ze státního rozpočtu odčerpávat peníze. Lidé nemohou pochopit, proč má být vyhlášen, když současný systém ochrany území je osvědčený více než 30 lety fungování Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko s řadou dalších kategorií chráněných území (rezervace, ptačí oblast a další).

„Propagace myšlenky nezbytnosti zřízení Národního parku Křivoklátsko je veřejnosti prostřednictvím médií neustále podsouvána, účelově manipulována nepravdivými a zkreslenými údaji již zjišťují, že to tak úplně není," připomněl Karel Breník.