Cedule na domě Bendlovu kancelář ohlašuje, avšak uvnitř Razima žádný prostor, který by byl takto označen, nenašel. Objevil jen dvě kanceláře advokátů. Kverulant tudíž podle jeho slov podal trestní oznámení pro podezření pro podvod – aby orgány činné v trestním řízení prověřily, zda nájemní smlouva, na jejímž základě Poslanecká sněmovna proplácí z veřejných peněz náklady spojené s pronájmem kanceláře ve výši 21 200 korun měsíčně, není uzavřena fiktivně.

„Nic není fiktivní,“ odpověděl na dotaz Deníku poslanec Bendl, jenž trvá na tom, že smlouva je plně podložena reálnou skutečností. „Prostory využívám dle aktuálního programu – a pan doktor má minimální odměnu, za kterou pro mě zprostředkovává schůzky, pokud se na mě někdo neobrátí přímo, neboť kontakt na mě je veřejnou informací, a organizuje moji administrativu a poslaneckou činnost ve volebním obvodě,“ uvedl ke svým pobytům v rakovnické kanceláři a ke spolupráci s Černým. „Dle zadání pro mne zpracovává podklady ke sněmovním tiskům, interpelacím a tak dále – zkrátka odvádí plnohodnotnou asistentskou práci,“ doplnil.

Dohadování kolem (ne)existence poslanecké kanceláře označil Bendl za „podivnou hru“, která jistě nevznikla sama o sobě. „Lidé kteří ji rozehráli (a kteří mají sami problémy se zákonem), staví svá prohlášení na fikcích, kterými zřejmě sledují nějaké své politické cíle. Víc nemám co k tomu dodat,“ uvedl poslanec.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Totéž řekl Deníku i advokát Černý; trvá na tom, tvrzení Kverulanta nejsou ničím podložená a poslanecká kancelář se v domě nachází. Poznamenal, že trestní oznámení může kdokoli podat na kohokoli. „Pokud je to ale lež, vystavuje se trestnímu stíhání pro křivé obvinění,“ upozornil.